Koronavirusas nustatytas Vilniaus savivaldybės darbuotojui

 • Teksto dydis:

Koronavirusas nustatytas Vilniaus savivaldybės darbuotojui, pirmadienį pranešė sostinės meras.

„Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui. Tai buvo tik laiko klausimas, todėl tam ruošėmės – pasitvirtinome veiksmų planą, kaip reaguosime, kai turėsime pirmą COVID-19 atvejį savo kolektyve. Šį savaitgalį planą teko aktyvuoti – pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas“, – feisbuke rašė Remigijus Šimašius.

Anot jo, informacija operatyviai perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

„Tik savaitgaliais, ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui šalyje, centras, pasirodo, nedirba – turiu vilties, kad anksčiau ar vėliau sureaguos. Būtų geriau anksčiau, žinoma. Patys savaitgalį dirbome – atlikta dezinfekcija tiek kabineto, tiek bendro naudojimo patalpų ir liftų“, – teigė meras.

Kaip BNS vėliau informavo NVSC atstovė Justina Petravičienė epidemiologai apie mero minimą atvejį informaciją gavo sekmadienį, tądien jis ir buvo ištirtas. Be kita ko, šis atvejis įtrauktas į pirmadienio statistiką.

Jos teigimu, savaitgalį Vilniaus departamente „su užkrečiamųjų ligų valdymu dirbo 11 specialistų“.

„Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su židiniu šokių studijoje. Asmuo nuo praėjusio pirmadienio buvo izoliacijoje, todėl savivaldybėje nebuvo. Dėl šios priežasties savivaldybė atskirai ir neinformuota, savivaldybei atskirų priemonių taip pat nerekomenduota imtis“, – sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

„NVSC visą savaitgalį intensyviai bendradarbiavo su savivaldybės atstovais dėl kitų klausimų, todėl kaltinimas, jog NVSC specialistai savaitgaliais nedirba, visiškai neatitinka tikrovės. Tenka apgailestauti, kad taip sumenkinamas specialistų darbas“, – kalbėjo ji.

Anot R. Šimašiaus, jau yra žinoma, kad daug kontaktų darbuotojas neturėjo, „pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus“.

„Galimas ratas taip pat yra nustatytas, pats su šiuo darbuotoju kontakto neturėjau. Susisiekta ir su skyriaus darbuotojais, kad darbus artimiausiu metu perorientuotų nuotoliniu būdu“, – rašė jis.

„Kviečiu ne tik savivaldybės darbuotojus, kuriems šią žinią jau pasiunčiau ryte išsiųstame laiške, bet ir Vilniuje įsikūrusių įmonių, institucijų, įstaigų vadovus pagal galimybes skatinti nuotolinį darbą – padarykime viską, kad mūsų darbuotojai darbo vietoje jaustųsi saugūs. Ne mažiau svarbus ir tokių atvejų nestigmatizavimas bei palaikymas ar pagalba darbuotojams“, – pridūrė meras.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 4490 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 2052 asmenys, 2327 – pasveiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

vargsas

vargsas portretas
kodel seimo nariu niekas netestuoja jiems reikia padaryti koronos testus bet teisingai parasyti kaip yra o ne kaip jiems patogu

Lina

Lina portretas
Kad į seimą greičiau Korona isisuktu, apmazintu veltedziu ir pensininkų gretas! Vis vien iš jų jokios naudos LT žmonėms!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių