Quantcast

Konferencijoje – apie proveržius gydant tuberkuliozę

Mažinti sergamumą Lietuvoje padeda ir tvarka, kai privaloma užtikrinti ambulatorinį tuberkuliozės gydymą.

"Mes nebegalime pasakyti pacientui: gerk vaistus, o mes pažiūrėsime, kaip tau seksis. Turime stengtis, kad pacientas pats būtų suinteresuotas kasdien vartoti vaistus ir visiškai pasveikti", – gydytojas pasakojo apie nuo sovietmečio įsišaknijusį neigiamą požiūrį į pacientą, kurį dabar bandoma keisti.

Didžiuosiuose miestuose ambulatoriniai kabinetai veikia geriau nei regionuose, kur susisiekimas su gydymo įstaiga būna sunkesnis. Tačiau tai esą geriau nei jokios kontrolės. Aktyviau dirbama ir su tais pacientais, kurie įvairiais būdais bando išvengti gydymo.

"Pastebime, kad pradėjus taikyti šią priemonę tuberkuliozės atvejų sumažėjo ne tik Klaipėdoje, bet ir mažesniuose pajūrio regionuose: Šilutėje, Skuode, Kretingoje ir kitur. Sergančių vaikų sumažėjo perpus pernai. Aktualiausia problema išlieka – atsparios vaistams tuberkuliozės gydymas", – kolegai antrino R.Gylienė.

Ligoninė paliko įspūdį

Pirmąją konferencijos dieną svečiai iš Latvijos lankėsi Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filiale. Jie apžiūrėjo gydymo įstaigą bei dalyvavo Vaistams atsparios tuberkuliozės gydymo komisijos posėdyje, kur buvo nagrinėjami sudėtingi pacientų klausimai.

"Labai geri įspūdžiai, – po viešnagės uostamiesčio ligoninėje sakė L.Kukša. – Matyti, kad dirba savo srities profesionalai, kurie laikosi visų teisės aktų, puikiai sustyguota vadyba nuo paciento atvykimo į ligoninę iki paskutinės gydymo dienos, laboratorija aprūpinta reikiama įranga, tinkamai atskirti pacientų srautai, jų poreikiais rūpinasi socialinis darbuotojas, gera slaugytojų priežiūra."

Svečiams malonų įspūdį paliko jauki ligoninės aplinka, pacientams sudaryta galimybė išeiti į lauką pasivaikščioti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Cibulis Macnas

Cibulis Macnas portretas
Prieš 20 metų turėjau tą laimę... Prikibo gal autobuse, gal kur mokymo įstaigoje bedarbius "kvalifikuojant", vienžo, velniai žino kur ir kaip. Ačiū gydytojai Smolnikovai, kad per pusmetį sunaikino bjaurastį, nors saujomis gerti tokias raudonas piliules ir kas mėnesį ateiti pasitikrinti nebuvo didelis džiaugsmas, o kepenys po šiai dienai kreivai reaguoja į bet kokius antibiotikus. Matau du įstatymu įgalintus sprendimus: 1) privaloma dispanserizacija stacionare, jei yra nors mažiausias įtarimas dėl ligos platinimo, kol ligonis taps nebepavojingas aplinkiniams; 2) privalomas pasitikrinimas fluorografu ar kitais būdais bent sykį per metus (nepasitikrinusių nepriimti į darbą, pas gydytojus apart TBC, neteikti socialinių paslaugų, neišduoti vairuotojų pažymėjimų, ir t.t.). Beje, visa tai jau anais laikais buvo daroma ir tai iki galo nepavyko susitvarkyti, o dabar visuotinai pezant apie asmens teises ir laisves - visiškai negalvojama apie kitų, aplinkinių žmonių teises nebūti užkrėstiems.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių