Keičiasi vakcinacijos tvarka: kokios naujovės?

  • Teksto dydis:

Nuo šių metų pradžios keičiasi skiepijimo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijos vakcina – mergaitės bus skiepijamos devynvalente vakcina vietoj dvivalentės, pradedami skiepyti berniukai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį pranešė, kad toms mergaitėms, kurioms skiepijimas pradėtas dvivalente ŽPV vakcina, rekomenduojama baigti skiepijimo schemą ta pačia vakcina.

Neskiepytos mergaitės bus skiepijamos devynvalente ŽPV vakcina.

Atsižvelgiant į tai, kad berniukų skiepijimas pradedamas vasario 1-ąją, skiepijami tie berniukai, kuriems tą dieną yra suėję 11 metų, bet dar nėra 12 metų, tai yra gimę 2011 metų vasario 2 dieną ir vėliau.

Skiepijimo schemą sudaro dvi ŽPV vakcinos dozės, tarp pirmos ir antros ŽPV vakcinos dozių turi būti ne trumpesnis kaip šešių mėnesių laikotarpis.

Anot pranešimo, dar viena naujovė – nėščios moterys vakcina su kokliušo komponentu bus skiepijamos nemokamai.

Dėl vakcinacijos ir su ja susijusių klausimų nėštumo ir žindymo laikotarpiais rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju ar nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Be to, nuo sausio 11 dienos papildytas sąrašas asmenų, kurie gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos.

Pagal jį, be apribojimų pasiskiepyti gali visi rizikos grupei priklausantys asmenys, kurie serga bronchine astma ar cukriniu diabetu.

Nemokamai nuo pneumokokinės infekcijos skiepijami tiek vaikai, tiek suaugusieji, patenkantys į rizikos grupių sąrašus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kruvinas farmamafijos biznis

Kruvinas farmamafijos biznis portretas
Ką ? 11 metų vaikeliai santykiauja, kad juos reikia marmalinti ? Pirmiausia reikia baigti tas degradų pedofilų vaikų seksualizavimo propagandas! Dori pasaulio gydytojai seniai priešinasi šitam farmamafijos kruvinam bizniui, skandalai daugelyje šalių

Eikit peklon su savo Gavnopoliais

Eikit peklon su savo Gavnopoliais portretas
Pirmenybė rizikos grupėms,kad greičiau užsilenktų.Pas diabetikus ir taip kasa nefunkcionuoja, dažniausiai nuo netinkamų vaistų naudojimo,kuriuos patys daktarai ir "parenka".

Lauris .R

Lauris .R  portretas
Kokios vakcinos ten šudo marmalas žmonės turi proto neis vakcinuotis marmalais baikite pudrinti smegenis zmonems
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių