- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo spalio 5 d. gyventojams sudaroma galimybė vieno vizito metu pasiskiepyti nuo gripo ir nuo COVID-19, praneša LNK.
Šaltasis sezonas dar neskuba, tačiau virusai nesnaudžia ir prie poliklinikos pardavinėjamų grikių ir medaus – nebeužtenka.
„Vakar grįžau traukiniu iš Klaipėdos. Traukinyje jau mačiau keletą žmonių, dėvinčių kaukę, tai suprantu, kad tas nerimas ateina“, – sakė moteris.
Gydymo įstaigos ir medikai situaciją mato geriausiai. Lovos pildosi ir Santaros klinikose.
„Vilniaus universiteto ligoninės infekcinių ligų centre maždaug trečdalis stacionarių lovų yra užimta pacientų, kurie gydomi dėl COVID-19 infekcijos“, – teigė Santaros klinikų infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Visi pacientai priklauso rizikos grupei. Visose Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas pusšimtis COVID-19 pacientų, du iš jų – reanimacijoje.
„Pacientų, kuriems dėl COVID-19 infekcijos reikia stacionaro lovų, skaičius auga. Tačiau šiandien kaip tik gavau skambutį, kad skubios pagalbos skyriuje turime ir pirmą gripo atvejį šį rudenį“, – sakė L. Jančorienė.
„Kaip ir visoje Europoje, gripo sezonas prasideda 40-tą metų savaitę. Kitą pirmadienį Lietuvoje prasideda gripo sezonas“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos biuro direktorius Vaidotas Gruodys.
Pavieniai gripo atvejai Lietuvoje fiksuoti dar rugpjūtį. Tad ekspertai sako, kad laukti nebėra ko. Laikas skiepytis ir nuo gripo, ir nuo COVID-19.
„Turime abi vakcinas Lietuvoje, kurios netrukus pasieks gydymo įstaigas“, – kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.
„Dabar Lietuvoje turime atnaujintą, adaptuotą vakciną nuo COVID-19. Ji apsaugo nuo šiuo metu cirkuliuojančių viruso atmainų“, – teigė gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė.
„Pastoviai skiepijusi, visą gyvenimą“, – sakė moteris.
„Pasiskiepijau visais COVID-19 skiepais. Rytoj eisiu pas šeimos gydytoją, pasikalbėsime dėl šio sezono“, – kalbėjo mergina.
Anot ekspertų, vyresnio amžiaus žmonėms būtinai reikėtų pasiskiepyti. Jie priklauso rizikos grupei.
„Asmenys virš 65 m., asmenys su lėtinėmis ligomis, asmenys gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose bei nėščiosios priklauso rizikos grupei“, – sakė SAM sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.
„Jau yra įrodyta, kad paskiepijant kuo didesnę dalį vyresnių žmonių ir rizikos grupei priklausančių asmenų, galima išvengti iki 60 proc. hospitalizacijos ir mirties atvejų“, – sakė NVSC skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.
Gripo vakcina rizikos grupėms yra apmokama valstybės, tuo tarpu visi gali nemokamai pasiskiepyti COVID-19 vakcina.
„Gripo vakcina rizikos grupėms yra apmokama valstybės, tuo tarpu visi gali nemokamai pasiskiepyti COVID-19 vakcina“, – sakė G. Megelinskienė.
Koks bus šis sezonas, ar virusas dar gali mutuoti ir pateikti staigmenų, ekspertai negali atsakyti, tačiau žmonės priimtų kaukių dėvėjimą kaip normalų dalyką.
„Kaukė nemaišo“, – sakė senjorė.
„Džiaugiuosi, kad vaikštome su kaukėmis, jaučiamės saugesni“, – kalbėjo mergina.
Anot ministerijos, šiam sezonui įsigyta 200 tūkst. gripo vakcinos dozių ir apie 120 tūkst. atnaujintos COVID-19 vakcinos dozių.
Neišnaudotas vakcinas planuojama atiduoti kitoms valstybėms arba utilizuoti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ministerija skleidžia šydą: apie rugsėjį nusižudžiusią medikę sužinota tik prieš porą savaičių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad apie Šiaulių ligoninės slaugytojos savižudybę sužinojo tik prieš porą savaičių – nors nelaimė įvyko dar rugsėjį. Pasak ministerijos, informacija apie tai gauta ne iš gydymo...
-
Kovojantys su reta liga: pardavę butą ir automobilį neįstengtume nupirkti vaistų mėnesiui2
Antrus metus iš eilės į piketą prie Seimo susirinko reta genetine liga – cistine fibroze – sergančiųjų artimieji. Plačiau – LNK reportaže. ...
-
Kalba apie sistemines problemas: kai kurios medikų savižudybės – slepiamos14
Trečiadienio rytą pasiekus žiniai, kad nusižudė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas M. P., medikų atstovai pabrėžia, kad tai – sisteminė problema. Pasak jų, medikai susiduria su pernelyg dideliais krūviais, už darbą ...
-
Kaune duris atvers „Žmogaus biologinių išteklių centras“4
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) kuriamas „Žmogaus biologinių išteklių centras“. Apie vadinamąjį biobanką, jo svarbą ir tikslus pasakoja prof. Dalia Pangonytė. ...
-
Lietuvoje per metus nustatoma apie 2,8 tūkst. prostatos vėžio atvejų: reikalingi nauji gydymo būdai
Lietuvoje per metus nustatoma apie 2,8 tūkst. naujų prostatos vėžio atvejų. Daugumą jų – 95 proc. – yra diagnozuojami vykdant prevencinę programą. Visgi, dėl radikalaus gydymo vyrai patiria daug pašalinių reiškinių, kuri...
-
COVID-19 statistika: 1222 nauji atvejai, viena mirtis
Praėjusią parą nustatyti 1 tūkst. 222 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Po jauno gydytojo savižudybės: apie 90 proc. medikų patiria perdegimą13
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina susilaikyti nuo pirminių vertinimų, įtariama, nusižudžius jaunam Santaros klinikų medikui. ...
-
Ragina skiepytis, bet trūksta vakcinų8
Medikai primena, kad efektyviausia apsauga nuo gripo – skiepai. Tačiau 180 tūkst. Lietuvos užsakytų gripo vakcinų sparčiai tirpsta. Jau 100 poliklinikų, ligoninių išnaudojo visas turimas vakcinas ir užsisakė papildomų. Šią situa...
-
Liberalai susitiko su A. Dulkiu: išsakė abejones dėl sveikatos reformos ir pokyčių Plungės ligoninėje5
Su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu antradienį susitikę liberalai aptarė sveikatos reformą ir su ja susijusius klausimus. Pasak liberalų frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo, susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta ketinimui uždaryti chirur...
-
Prie Seimo – cistinės fibrozės asociacijos akcija: prašo kompensuoti vaistus, kurie dovanoja gyvybę2
Nepriklausomybės aikštėje į tylos akciją susirinkusi cistinės fibrozės asociacija ir jos bendruomenė antradienį mitingavo dėl kompensuojamų vaistų šia genetine liga sergantiems asmenims užtikrinimo. Pasak asociacijos vadovės Lijanos ...