Quantcast

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

  • Teksto dydis:

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą. Garliavos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Rasa Tarasevičienė pabrėžia, kad norint to išvengti būtina vadovautis medikų rekomendacijomis.

„Antibiotikai stabdo bakterijų dauginimąsi ir jas sunaikina, tačiau dažnai savigyda užsiimantys žmonės šiuos vaistus vartoja netinkamai, neišsityrę negalavimų priežasčių“, – pastebi gydytoja R. Tarasevičienė.

Antibiotikus taupo ir dalijasi su artimaisiais

Pašnekovės teigimu, didžiausias antibiotikų vartojimo intensyvumas pastebimas šaltuoju metų laiku.

„Kuo daugiau peršalimo simptomais besiskundžiančių asmenų, tuo dažniau vartojami ir antibiotikai. Kartais sunegalavę žmonės griebiasi ir iš anksčiau vaistinėlėje užsilikusių vaistų, todėl labai svarbu nepamiršti, kad antibiotikus gali paskirti tik gydytojas ir juos reikia vartoti taip, kaip nurodyta. Net jeigu pasijutote geriau, negalima nutraukti antibiotikų vartojimo – būtina suvartoti visą paskirtą vaistų kursą“, – sako Garliavos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja.

R. Tarasevičienė pastebi, kad savavališkai pakoregavę gydymo kursą ir jį sutrumpinę pacientai rizikuoja visiškai neišgyti ir organizme padauginti vaistams atsparių bakterijų kiekį.

Jos teigimu, netgi pasitaiko atvejų, kai gydymo kursą nusprendę sutrumpinti žmonės sukaupia antibiotikų „juodai dienai“ ir jais pasidalija su šeimos nariais ar draugais, kuriems šių medikamentų prireikia savigydai.

„Neteisingas antibiotikų vartojimas skatina atsparių bakterijų vystymąsi, naikina gerąsias organizmo bakterijas, sukelia pašalinius reiškinius. Situacija, kai vaistai nebeveikia bakterijų, vadinama antimikrobiniu atsparumu. Tai yra labai pavojinga, nes tampa sunku išgydyti iki šiol sėkmingai vaistais įveikiamas ligas. Kiekvieną kartą, kai vartojame antibiotikus, jautrios bakterijos yra sunaikinamos, o atsparios – lieka ir dauginasi. Dėl tokio vartojimo bakterijos tampa atsparios vaistams ir kyla grėsmė, kad greitai nebebus priemonių paprasčiausioms infekcijoms gydyti“, – perspėja gydytoja.

Antibiotikų veiksmingumas priklauso nuo mūsų

Vis dėlto šeimos gydytoja pastebi džiuginančią tendenciją – savavališkai vartojančių antibiotikus ir dėl gydymo nepasitarusių asmenų laikui bėgant atsiranda vis mažiau.

O likusieji turbūt yra vedami tikėjimo, kad antibiotikai gydo visas ligas ir juos pradeda vartoti tarsi griebdamiesi šiaudo.

„O likusieji turbūt yra vedami tikėjimo, kad antibiotikai gydo visas ligas ir juos pradeda vartoti tarsi griebdamiesi šiaudo“, – sako R. Tarasevičienė.

Šeimos gydytoja pabrėžia, kad būtina visiems laikams įsidėmėti, kad antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas, tačiau nei gripo, nei peršalimo susirgimų šie vaistai neveikia.

„Gydytojas, esant poreikiui, parinks tinkamiausią antibakterinį gydymą, tiek remiantis jūsų nusiskundimais, įvertinęs klinikinę eigą, tiek atlikęs reikalingus tyrimus. Antibakterinius vaistus sukūrė medicinos mokslo atstovai, tačiau jų veiksmingumo išsaugojimas – mūsų visų rankose. Saugokime savo ir artimųjų sveikatą, o vaistus vartokime atsakingai“, – pataria „MediCA klinika“ šeimos gydytoja.

Klinikoje – nemokamos paslaugos

Garliavoje, A. Baranausko g. 2, įsikūrusi „MediCA klinika“ visiems prisirašiusiems prie klinikos pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), teikia nemokamas pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Šios paslaugos kompensuojamos iš PSD fondo.

Klinikoje dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai: šeimos gydytojos, akušerės-ginekologės, gydytojai psichiatrai, medicinos psichologė, teikiamos odontologų paslaugos, galima pasiskiepyti nuo gripo, erkinio encefalito, vėjaraupių, meningokoko ir pneumokoko infekcijų ar kitais reikalingais skiepais.

„MediCA klinika“ dirbantys medikai yra sukaupę daugybę metų patirties ir žino, kaip su kiekvienu – tiek jaunu, tiek vyresnio amžiaus pacientu užmegzti tvirtą, pasitikėjimu pagrįstą tarpusavio ryšį. Entuziastingi ir savo darbą mylintys medicinos profesionalai yra pasiruošę išklausyti kiekvieną pacientą, paaiškinti kilusių negalavimų priežastis bei suteikti individualiai pritaikytą ir reikalingą gydymą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
pripratome prie antibiotikų juk net maiste dabar jų pilna net reklama paukštiena užauginta be antibiotikų tai ko norite reikia naujų vaistų kad veiktų ligą ir gydytų, kaip tik sergu ir geriu antibiotikus jau 7 d bet mažai ką gėriau , matysiu ką šiandien pasakys daktariukas

Med.

Med. portretas
Nesąmones daktare kalbi.Ura pasakyta ne mano o mokslininkų,niekada negalima gerti antibijotikų tiek kiek išrašo gydytojai,nes nuo jų gali susirgti.Jeigu išrašė antibijotikų ,visada reikia gerti mažiau..Yra susirgimai kuriuos užtenka gydytis iki 4-7iki 10 dienų daugiausia ,ir geri per diena tiek kiek pripklauso nuo susirgimo laipsnio,gerent antibiotikus turi praeiti.Jeigu ne,tada reikia vėl apsilankyti pas gydytoją, sprendimui ką daryti.O ryti antibijotikus be saiko ,baisus dalykas.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių