Įvertino skiepijimosi nuo COVID-19 tempų sulėtėjimą: ruduo gali būti sunkus

 • Teksto dydis:

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad skiepijimosi nuo koronaviruso tempai Lietuvoje gerokai sulėtėjo, svarstomos papildomos skatinimo priemonės. Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius feisbuke pasidalijo įžvalgomis, koks scenarijus gali laukti, jei skiepijimosi tempai neatsigaus.

„Atvejai krenta sėkmingai, bet pasirodė pirmieji ženklai, kad vakcinacijos tempai irgi sulėtėjo. Nors tiekimas „Pfizer“ vakcina (kitas jau galima ir ignoruoti) nesumažėjo, bet lyginant šią ir praeitą savaites matosi labai aiškus pirmos dozės sunaudojimo kritimas. Jeigu tai reiškia, kad per pirmą birželio savaitę jau susiskiepijo visi norintys, tai čia labai blogas ženklas. Ruduo bus tada sunkus. Tikėkimės, kad bus daugiau komunikacijos ir daugiau raginimo skiepytis iš Vyriausybės ir SAM, nes tikrai ne visiems ta vakcinų nauda aiški“, – feisbuke rašė duomenų mokslininkas.

„O kai krenta atvejų skaičiai, tai gali atrodyti, kad kam skiepytis apskritai. Išsilaikius tokioms tendencijoms į rudenį galima įžengti su labai prastais vakcinavimo rodikliais, kas nieko gero nežada. Tikėkimės, kad čia tik statistinis nuokrypis nuo normos ir kitą savaitę vakcinavimas atsigaus“, – apie optimistinį scenarijų rašė V. Zemlys-Balevičius.

Feisbuko nuotr.

Kaip jau rašyta anksčiau, praėjusią savaitę norinčiųjų skiepytis netrūko, o štai šią savaitę vakcinuojama kur kas mažiau žmonių. „Matome ženklų skiepijimo sulėtėjimą. (...) Praėjusią savaitę turėjome piką, daugiausia buvo paskiepyta asmenų, o šią savaitę iš esmės skiepijame labai mažai“, – BNS penktadienį teigė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Tikėkimės, kad čia tik statistinis nuokrypis nuo normos ir kitą savaitę vakcinavimas atsigaus.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio mažiausiai viena doze paskiepyta apie 99 tūkst. žmonių, praėjusią savaitę buvo maždaug 126 tūkst. pasiskiepijusiųjų.

„Jei lyginsime ketvirtadienį su praėjusios savaitės ketvirtadieniu, tai praėjusį ketvirtadienį paskiepijome 20 tūkst. žmonių pirma vakcinos doze, o vakar – vos 9 tūkst. žmonių“, – kalbėjo SAM atstovas.

Jo teigimu, skiepijimo tempai sulėtėjo, nes „tiesiog žmonės nesiregistruoja“.

„Tie, kurie norėjo gauti vakciną, ją gavo, dabar laukia sunkiausia dalis – įtikinti tuos, kurie dvejoja, – sakė L. Galkus. – Turbūt jiems nėra priimtina nei išankstinė registracija, nei kiti būdai, tai galvojame, kaip galima būtų juos paskatinti kitais motyvatoriais.“

Ministerijos atstovas sakė kol kas negalintis įvardyti konkrečių priemonių, kol dėl jų nėra priimtas galutinis sprendimas, tačiau pabrėžė, kad jos yra susijusios su aktyvesne komunikacija, šeimos gydytojų įtraukimu, netiesioginio skatinimo būdais, gyvomis eilėmis.

„Matėme šią savaitę situaciją Kazlų Rūdoje, kai tik atvyko Nacionalinio kraujo centro atstovai, buvo rekordinis paskiepytų gyventojų skaičius toje savivaldybėje“, – teigė L. Galkus.

Gyvoje eilėje Kazlų Rūdoje gyventojai skiepyti trečiadienį. Šią dieną savivaldybėje paskiepyti 236 žmonės – daugiausiai per visą vakcinacijos laikotarpį. Iš viso Lietuvoje mažiausiai viena doze paskiepyta 1,15 mln. (41,3 proc.) gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių