Į vieną petį – skiepas nuo gripo, į kitą – nuo COVID-19?

  • Teksto dydis:

Skiepijantis nuo gripo, į kitą ranką galima gauti ir skiepą nuo COVID-19, informuoja LNK

Skiepo nuo gripo atėjusiam panevėžiečiui, kaip tyčia, nemelavo horoskopas. „Šiandien įsidursi arba įsipjausi. Tai va ir įdūrė“, – juokėsi tik ką nuo gripo pasiskiepijęs vyras.

Panevėžietis skiepytis registravosi prieš dvi dienas. Taip daro kasmet be analizių. „O iš tikrųjų kaip yra tai vienas Dievas žino“, – juokauja pašnekovas.

Skiepų kabinete kas dešimt minučių – dūriai.

„Skiepijasi asmenys, kurie yra 65 m. ir vyresni, nėščiosios ir medicinos darbuotojai, taip pat turintys lėtinių ligų“, – sakė Panevėžio poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Aurelija Petronienė.

Miesto poliklinika gavo 2 tūkst. nemokamų skiepų dozių arba tiek, kiek yra poliklinikos pacientų, kuriems priklauso nemokama vakcina. Įprastai ji išnaudojama.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše: 

„Ateina laikas, žinau, kad reikia savimi pasirūpinti, tada psichologiškai nusiteiki. Gal tas labai daug prideda?“ – svarstė pasiskiepyti atėjusi moteris.

Skiepytis nuo gripo – dabar tinkamiausias metas.

„Manau, kad reikia, aš visada skiepijuosi ir mano aplinkos, visi šeimos nariai – visi skiepijasi“, – tvirtino senjorė.

„Kadangi (didžiausias) užkrečiamumas gripu yra spalio-kovo mėn., tai pasiskiepijus dabar, yra didžiausia tikimybė jog pavyks (gripo) išvengti šiais metais, taip pat ir kitais“, – sakė A. Petronienė.

Gripo vakcina – keturvalentė, kasdieniškai suprantama maždaug taip: „Galbūt ten daugiau visokių bacilų, ar ne​?“ – tikrinosi savo žinias poliklinikos pacientė.

„Keturvalentė tai reiškia, kad nuo keturių skirtingų gripo štamų yra apsauga ir išsivysto imunitetas. Nes kiekvienais metais vakcina yra kitokia, ji yra kintanti, kadangi virusas linkęs mutuoti“, –  paaiškino A. Petronienė.

Poliklinika skiepija ir už pinigus. Kaina – maždaug kaip pernai. „Šiek tiek daugiau nei 19 eurų mūsų poliklinikos pacientams ir virš 23 eurų ne mūsų pacientams“

Poliklinika skiepija ir už pinigus. Kaina – maždaug kaip pernai. „Šiek tiek daugiau nei 19 eurų mūsų poliklinikos pacientams ir virš 23 eurų ne mūsų pacientams“, – patikslino A. Petronienė.

Skiepijantys nuo gripo, į kitą ranką galima gauti ir skiepą nuo COVID-19.

„Kada šitoks variantas su COVID-19 buvo, tai, ko gero, skiepysiuosi“, – žadėjo poliklinikos lankytojas.

Pasirinkimo teisė – irgi žmogaus rankose.

„Galvoju, kad aš be jų gyventi galiu“, – juokiasi neketinant skiepytis moteris.

„Reikia saugoti rankas, kojas – nereikės skiepų“, – jai antrina vyras.

Gripo sezonas Lietuvoje prasidėjo prieš savaitę ir tęsis, kaip įprastai, iki kitų metų gegužės. Kol kas mažiausias sergamumas – Utenos apskrityje, didžiausias – Šiaulių. Į ligoninę dėl gripo paguldytas vienas vaikas. Nors susirgimų gripu Lietuvoje padaugėjo, COVID-19 liga – sumažėjoNAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
PAMIRŠOT PAMINĖT KAD DAR KLIZMA Į SUBINĘ UŽ LANSBERGIO POLITIKOS PALAIKYMĄ KINIJOS ATŽVILGIU

daktaras

daktaras portretas
Į vieną petį – skiepas nuo gripo, į kitą – nuo COVID-19 ir į galvą - kontrolinis šūvis!

tai

tai portretas
pagal dulkiagalvio norus /populiacijos/ mazinimo programos ???===
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių