Europos pediatrai skambina pavojaus varpais dėl vaistų trūkumo

  • Teksto dydis:

Europos šalių pediatrai neslepia nerimo dėl vaikams skirtų vaistų, įskaitant antibiotikus ir vaistus nuo astmos, trūkumo, kuris, anot jų, kelia grėsmę vaikų sveikatai.

Laiške sveikatos apsaugos ministrams, su kuriuo šeštadienį susipažino naujienų agentūra AFP, gydytojai pabrėžė, jog „būtina skubiai rasti greitą, patikimą ir ilgalaikį“ vaistų atsargų problemų Europoje „sprendimą“.

„Dėl vaistų trūkumo visoje Europoje kyla grėsmė mūsų vaikų ir mūsų jaunuolių sveikatai“, – įspėjo gydytojai.

Laiškas adresuotas Austrijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos Pietų Tirolio provincijos ir Šveicarijos sveikatos apsaugos ministrams.

Tarp pasirašiusiųjų yra Andreasas Werneris (Andreasas Verneris), Prancūzijos ambulatorinės pediatrijos asociacijos prezidentas, jo Vokietijos kolega Thomas Fischbachas (Tomas Fišbachas) ir Laura Reali iš Europos pirminės priežiūros pediatrų konfederacijos.

Pasak gydytojų, garantuoti pakankamą gamybą ir tiekimą ir užtikrinti pagrindinei pediatrinei priežiūrai reikalingų vaistų prieinamumą turi politinių sprendimų priėmėjai.

Jų teigimu, labai svarbu užtikrinti antibiotikų, nuskausminamųjų, vaistų nuo karščiavimo ir astmos bei vakcinų prieinamumą.

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Karlas Lauterbachas šeštadienį reagavo į laišką, tviteryje parašęs, kad gydytojų reiškiami rūpesčiai yra „pagrįsti“.

Anot jo, Vokietijos parlamentui jau yra pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siekiama spręsti vaistų pristatymo klausimus.

Žiemą Europa buvo susidūrusi su svarbaus antibiotiko – amoksicilino – ir kitų preparatų trūkumu, nes, padaugėjus susirgimų, ypač tarp vaikų, buvo padidėjusi šių vaistų paklausa.NAUJAUSI KOMENTARAI

haha

haha portretas
Europa tampa Afrika

antibiotikas

antibiotikas portretas
Reikia džiaugtis jau 10 metu kariaujama prieš antibiotiku. Pagaliau karas laimėtas -džiaukites antibiotiku nėra, dabar atejo eile naftos.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių