Izoliuotis po kontakto turėtų ir pasiskiepijusieji stiprinamąja doze?

 • Teksto dydis:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, kad neatmestina, kad izoliacija gali būti taikoma ir pasiskiepijusiems stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze, praneša portalas lrt.lt

LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ kalbėjusi specialistė, paklausta dėl izoliacijos visiems asmenims, taip pat ir tiems, kurie pasiskiepijo sustiprinančiąja vakcinos doze, sakė: „Manau, kad yra svarstymuose šis klausimas, taip, tikrai taip gali būti, galbūt bus kokios nors išimtys. Kitos šalys taip pat dabartiniu metu keičia tiek tas izoliacijas taisykles, priima sutrumpintą izoliacijos laiką, priima tam tikras išimtis. Lietuvoje tikrai yra svarstoma, priimta bus su ekspertais ir, manau, paskelbta šiomis dienomis“, – sakė epidemiologė.

NVSC atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad yra svarstomi izoliacijos pakeitimai, bet nebuvo konkretizuojama dėl žmonių, kurie paskiepyti sustiprinančiąja doze. „Gydytoja Daiva Razmuvienė minėjo, kad yra svarstomi pakeitimai, nekonkretizuojant, – teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė. – Sprendimus priima politikos formuotojai. Juos priėmus, neabejotinai, bus informuota ir visuomenė.“

Dabar asmenims, kurie turėjo sąlytį su susirgusiais omikron atmaina, yra taikomos griežtesnės izoliacijos taisyklės. Jiems negali būti trumpinamas izoliacijos terminas, be to, po kontakto su sergančiuoju izoliuotis turi ir pasiskiepiję ar persirgę asmenys.

NVSC nurodo, kad kitais atvejais po sąlyčio su sergančiuoju izoliacija netaikoma tiems paskiepytiems asmenims, kuriems po paskiepijimo praėjo mažiau nei 120 dienų arba kurie buvo paskiepyti stiprinamąja doze.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad dėl izoliacijos pakeitimų šiuo metu yra derinama. „Į jūsų klausimus bus atsakyta, kai bus aiškesni sprendimai“, – laiške teigė SAM atstovai.

Pasaulio valstybėms švelninant izoliacijos dėl koronaviruso taisykles, jas peržiūrėti planuoja ir Lietuva, sprendimai turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis, pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

„Šiuo metu peržiūrimos visos izoliavimo taisyklės, reikia pažiūrėti, kas keistina, nes situacija sparčiai keičiasi, keičiasi situacija ir Europoje. Aš manau, kad per šiandien ir rytoj turėsime sprendimą“, – pirmadienį BNS sakė viceministrė.

Pasak jos, yra svarstoma izoliacijos taisykles keisti ne visiems iš karto, o, pavyzdžiui, visų pirma sveikatos priežiūros sektoriui. Specialistų nuomonės išsiskiria ir klausimu, ar izoliacijos taisyklės galėtų švelnėti tik pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze.

„Kalbame apie bendrą taip pat, bet žingsniukais turime keliauti, pradėjome (diskutuoti) nuo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kad būtų galimybės jų visų neizoliuoti, kadangi susidurtume su darbuotoju trūkumu tuo atveju, jei taikytume griežtas izoliavimo priemone. Nesinorėtų, kad išeitų žinutė, kad (izoliacija švelninama iškart) visiems, gal tam tikriems sektoriams, etapiškai“, – kalbėjo viceministrė.

Ji teigė nenorinti įvardinti terminų, kaip ir kokiais atvejais svarstoma keisti izoliacijos trukmę, kol nesutarta dėl sprendimo, taip pat, kas galėtų pasinaudoti tokia galimybe.

„Linkstame prie to, kad kalbėti tik apie turinčius boosterinę dozę, bet nuomonės yra skirtingos, nes sirgti gali visi. Nenorėčiau iš anksto pasakyti, kol nėra sprendimo“, – pažymėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Kai kurios pasaulio valstybės, tarp jų Prancūzija, JAV, sparčiai plintant omikron atmainai sutrumpino izoliacijos terminus tiek užsikrėtusiems COVID-19, tiek turėjusiems artimą kontaktą.

Dėl itin užkrečiamo omikron varianto praėjusių metų pabaigoje suintensyvėjo pandemija, tačiau pirminiai duomenys rodo, jog omikron gali būti ne tokia pavojinga kaip kitos atmainos, nors ir plinta sparčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Skiepai yra gerai,bet visa tų virusų atmainos gana juokingos juk tikrai mes neužmiršome kaip siautėjo gripas dar rusam būnant kas su mumis darydavosi o būdavo taip pirmiausia kyldavo temperatūra,beprotiškai skaudėdavo visą kūną laužydavo kaulus nosis šlapuodavo o ir gerkles skaudėdavo bet žinojom kad išgersime aspiriną,analginą,rusiška ir jau kita diena būdavome sveiki ir dabar tie patys simtomai tik jau gydytojai dabar masto kitaip

Stepas

Stepas portretas
Nera jokios vakcinos israstos, cia tik eksperimentiniai marmalai, nesiruosiu buti bandomuoju triusiu!

Aš portretas
Jūsų komentaras 100%
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių