A. Dulkys: NVSC indėlis į pandemijos suvaldymą yra gana kuklus

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neprisideda prie koronaviruso pandemijos suvaldymo tiek, kiek iš jo tikimasi. Todėl ministras pabrėžia esąs nusiteikę reikalauti NVSC vadovo atsakomybės.

„NVSC yra tik vienas iš dalyvių ir pagal tai, kiek jis realiai prisidėjo prie šios pandemijos tvarkymo, aš visai jo neįvardinčiau dabar kaip svarbiausio dalyvio. Atvirkščiai, tas indėlis man kuo toliau tuo labiau atrodo pakankamai kuklus, nors lūkestis galėtų būti didesnis“, – LRT radijui teigė A. Dulkys, akcentuodamas, kad antradienį vyksiančiame susitikime su prezidentu NVSC klausimas taip pat bus aptartas.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžia esąs nusiteikęs iš NVSC vadovo reikalauti atsakomybės, tačiau nekonkretizuoja, kokia ji galėtų būti.

„Man atrodo, kad taip, kaip iš manęs yra sąžininga reikalauti rezultatų, aš lygiai taip pat nusiteikęs ir iš visų mūsų sveikatos apsaugos sistemos institucijų vadovų reikalauti tam tikros atsakomybės. Kokia ji bus, tai palaukime, noriu įsigilinti į ši klausimą“ , – sakė ministras.

„Noriu būti objektyvus, tačiau žinutė yra tokia. Ir man ta pati taisyklė galioja, tai aš lygiai taip pat reikalauju ir iš kitų vadovų“, – taip pat pridūrė jis.

Visgi A. Dulkys teigia, kad prieš priimant sprendimą dėl NVSC vadovų atsakomybės norįs reikiamai susipažinti su visa informacija, todėl paprašęs raštiškų NVSC vadovo paaiškinimų.

„Čia, kaip visame mūsų viešajame sektoriuje, kai tik pajudini, tai ir pradeda lįsti visos problemos. Ir kol nebūna krizės, tai tos problemos apsiglaisto, lieka paraštėse. Tačiau, kai yra situacija, kuri reikalauja iš mūsų ryžtingų veiksmų, kai reikalaujama greitų sprendimų, rezultatų, tada tie organizaciniai mūsų modeliai ir sušlubuoja“, – teigė ministras.

ELTA primena, kad sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pavedė Sveikatos apsaugos ministerijos atsakingiems asmenims įvertinti NVSC pateiktus atsakymus. SAM, sausio 2-osios vakarą gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio atsakymą į sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio pateiktus klausimus dėl NVSC veiklos, vertinimo išvadas žada pateikti sausio 7 dieną. Po to ministras priims sprendimus.

SAM pranešė, kad vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Duomenys gauti palyginus NVSC ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką. Nustatyta, kad neapskaičiuotos 324 mirtys dėl koronaviruso (COVID-19) ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau sirgusių koronavirusu.

Dėl A. Verygos atleisto ULAC vadovo: vargu ar yra teisinis pagrindas keisti įsakymą

A. Dulkys teigia nematantis priežasčių, kodėl buvusio ministro Aurelijaus Verygos atleistas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas galėtų tęsti darbą. Pasak jo, nepaisant viešų diskusijų, kurias sukėlė A. Verygos sprendimas, vargu ar yra teisinis pagrindas keisti ankstesnio ministro pasirašytą įsakymą.

„Sprendimai buvusio ministro yra priimti (...). Teisininkai gilinasi. Bet tokios praktikos ir teisinio metodo, kodėl galėtų būti pakeisti buvę įsakymai, tai aš kol kas iš teisininkų atsakymų negavau ir neturiu kažkokių kitų naujų aplinkybių“, – LRT radijui teigė A. Dulkys.

Kita vertus, akcentavo ministras, klausimų kyla ir dėl paties S. Čaplinsko darbo kokybės vadovaujant ULAC.

„Kiek jau teko susipažinti, tai čia taip pat yra kažkokia ilga istorija su daugybe visokių įvertinimų, su daugybe susirašinėjimų su tarnybinio tyrimo komisijomis. Tikiuosi, kad visi tie procesai buvo atliekami teisiškai tvarkingai“, – pridūrė ministras.

ELTA primena, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, baigdamas savo kadenciją, nusprendė atleisti S. Čaplinską iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo pareigų.

Anot tuometinio ministro, toks sprendimas buvo priimtas dėl ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų nevykdymo.

Tačiau S. Čaplinskas paskutiniuose parlamento rinkimuose kandidatavęs į Seimą socialdemokratų partijos sąraše tokį sprendimą vertino kaip politinį susidorojimą. A. Verygai dar einant ministro pareigas, S. Čaplinkskas formaliai nebuvo atleistas dėl turėto nedarbingumo. Tačiau A. Veryga tuomet tikino, kad dėl jau  pasirašyto įsakymo pirma S. Čaplinsko darbo diena po nedarbingumo bus ir paskutinė darbo ULAC diena.

Prie prezidento veikianti Sveikatos ekspertų taryba savo darbus baigia

A. Dulkys teigia, kad prie prezidento įsteigta Sveikatos ekspertų taryba baigia savo darbą. 

„Prie prezidento dirbantys žmonės tiesiog užbaiginėja tyrimus, kuriuos jie buvo suplanavę ir vyksta ganėtinai sklandus bendradarbiavimas, dalinimasis medžiaga. Ir kiek mane informavo prezidento patarėjai, jie tiesiog užbaigs savo darbus. Ekspertai yra pradėję įvairius tyrimus, kurie mums yra labai svarbūs, įdomūs“, – antradienį sakė A. Dulkys pažymėdamas nematąs funkcijų dubliavimosi tarp ekspertų grupių, veikiančių prie Vyriausybės ir Prezidentūros.

„Man atrodo, kad viskas čia pakankamai harmoningai yra. Kaip ir buvo anksčiau skelbta, prie prezidento taryba dirbo kaip pereinamoji, kad padėtų vyriausybių kaitos metu. Ir tai labai pasiteisino“, – teigė A. Dulkys.

Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva buvo suburta Sveikatos ekspertų taryba. Kaip teigta, taryba buvo suburta siekiant užtikrinti sklandų krizės valdymo perdavimą Ingridos Šimonytės vadovaujamai Vyriausybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių