A. Dulkys apie interpeliaciją: vieni valdo pandemiją dirbdami, kiti – klausdami

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad opozicijos interpeliacija jam gali būti vertinama kaip savitas būdas kovoti su pandemija.

Jis žada atsakyti į visus opozicijos jam keliamus klausimus.

„Atsakymus teiksiu Seimui nustatyta tvarka, procedūros yra tikslios, jų ir laikysimės. Daugiau viskas tvarkoje, dirbame kaip komanda, yra sutarimas. Direkcija yra tik viena – visi stengiasi prisidėti prie pandemijos valdymo: vieni – skiepydamiesi, kiti – klausdami, kiti – dirbdami. Manau, kad viską atsakysime“, –  žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Seimo opozicija antradienį surinko 43 parašus po interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui – norint inicijuoti šią procedūrą, reikia nemažiau nei penktadalio, t.y. 29 parlamentarų palaikymo.

Interpeliacijoje A. Dulkio klausiama, kodėl visuomenei meluota apie pandemijos suvaldymo planą, kokia yra dabartinė pandemijos suvaldymo strategija, kodėl pasirinkta „iš esmės prievartinė vakcinacijos strategija“, kodėl nesuskubta pirkti vakcinacijos viešinimo kampanijos paslaugų.

Taip pat klausiama, kodėl gegužę pastebėjus lėtėjantį vyresnio amžiaus asmenų skiepijimosi tempą nesiimta papildomų skatinimo priemonių – vienkartinių išmokų, nuvykimo skiepyti į namus ir pan., kodėl šeimos gydytojų kabinetai iki šiol pilnai neaprūpinti vakcinomis.

Opozicijos atstovai teiraujasi, kuo remiantis vasarą buvo atšauktas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose asmenims, kurie yra pasiskiepiję ir turi galimybių pasą, kodėl atsisakyta pasiskiepijusių asmenų testavimo kaip prevencinės priemonės, ar viruso plitimo neskatino sprendimas nesiizoliuoti artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 turėjusiems, bet skiepytiems žmonėms.

Taip pat A. Dulkio klausiama, kodėl nukeltas infekcinių ligų klasterio kūrimas, kodėl pandemijos metu „didelė dalis įstaigų yra destabilizuotos ir toliau lieka be vadovų, o kai kurie vadovai yra atleidžiami abejotinomis aplinkybėmis“, kodėl kitąmet medikų algas žadama didinti tik 6 proc., nes šį augimą „suvalgys“ infliacija.

Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Seimo posėdyje ministro atsakymai turi būti svarstomi ne vėliau kaip per penkias darbo dienas.

Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, tai yra ne mažiau kaip 71.

Opozicija parlamente turi 67 atstovus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nieko jis nevaldo. Daro biznį, yra piniguočių klapčiukas , daugiau nieko. Dulkė.....

Teis.

Teis. portretas
Ką tu valdai žmogau ??? Tu ne valdai pandemiją o esi isiveles i farmacininkų nusikaltimą ,stambaus masto suplanuotą.Pats pripažįsta, kad skiepai yra neprivalomi rekomenduojami, laisva valia rinktis pačiam piliečiui.Tačiau sugalvoja kažkokį pasą, kuris iš vis pagal LR konstitucija neturi jokios galios, visokius draudimus ,apribojimus laisvai judėti ir taip toliau ,tai jau oraganizuotas nusikaltimas, Stambiu mastu nejuokas" ponas" ministre,ar teisę ir konstituciją tamstą žinote. Tai jau baudžiamuoju kodeksu kvepe !!!!

Lauris

Lauris  portretas
Mes ne gyvulei o zmones kad kaskoki mazmala mums leistu turime priesintis turime priesintis apdulkejusio besmegenio paistalams
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių