COVID-19 susirgusį vyrą pribloškė medikų žinia – kol stovi ant kojų, į ligoninę nepakliūsi

Net ir sunkios formos COVID-19 liga susirgę pacientai gali būti palikti už ligoninės durų. Į tokią situaciją pateko koronavirusu sergantis 65-erių metų alytiškis Vidas K., vėlų pirmadienio vakarą pasijutęs itin prastai. Jis išsikvietė greitąją pagalbą, tačiau Alytaus ligoninėje nebuvo net apžiūrėtas ir turėjo grįžti namo. Tuo tarpu medikai ginasi, kad dėl įtemptos situacijos šiuo metu į stacionarą guldomi tik tie pacientai, kuriems reikia deguonies terapijos.

Pagalbos nesulaukė

„Patėvis COVID-19 serga trylika dienų. Nors yra vakcinuotas, būklė prasta. O vakar sveikata jam visai pablogėjo. Pasunkėjo kvėpavimas, vargino kosulys, karščiavimas, silpnumas, stiprūs kojų ir juosmens skausmai. Per savaitę žmogus smarkiai sulyso. Pasikonsultavus su šeimos gydytoja,  patėviui buvo patarta kviestis greitąją. Atvažiavę medikai nutarė, kad reikia detalesnės apžiūros. Bet kartu perspėjo, jog gali būti taip, kad jei jo nepaguldys į ligoninę, grįžti namo jam teks savarankiškai. Pėsčias juk neisi, taigi vienintelis būdas važiuoti savo mašina. Patėvis taip ir padarė“, – Eltai sakė vilnietis Povilas Šklėrius.

Jo teigimu, nuvažiavęs į ligoninę, Vidas K. nebuvo įleistas į priėmimo skyrių.

„Prie durų jo klausė, kuo skundžiasi, žmogus viską paaiškino. Darbuotoja pasakė, kad nueis pakalbėti su gydytoja. Grįžusi perdavė tokį medikės verdiktą – jei dar stovite stovi ant kojų, į ligoninę neguldysime. Taigi patėviui teko keliauti namo, nesulaukus nei paprasčiausios apžiūros“, – tvirtino P. Šklėrius.

Vyras teigė, jog dabar neįsivaizduoja, ką tokioje situacijoje daryti ir kur gauti pagalbą. „Galbūt reikėtų vežti patėvį į kitą miestą, bet kaip sužinoti, ar vėl nebus parodytos durys“, – svarstė pašnekovas.

Grįžusi perdavė tokį medikės verdiktą – jei dar stovite stovi ant kojų, į ligoninę neguldysime. Taigi patėviui teko keliauti namo, nesulaukus nei paprasčiausios apžiūros.

Guldo, jei būklė kritinė

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės atstovas tikino, kad greičiausiai tokia pati situacija bus ir kituose mažesniuose šalies miestuose.

„Situacija labai įtempta, tad šiuo metu hospitalizuojame tik tuos COVID-19  pacientus, kurie yra kritinės būklės, kuriems reikalingas deguonies aparatas, dirbtinė plaučių ventiliacija. Kitu atveju, net jei diagnozuotas plaučių uždegimas, tokių pacientų gydymas yra tik ambulatorinis. Deja, šiuo metu taip yra daugelyje šalies ligoninių“, – sakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin.

Situacija labai įtempta, tad šiuo metu hospitalizuojame tik tuos COVID-19  pacientus, kurie yra kritinės būklės, kuriems reikalingas deguonies aparatas, dirbtinė plaučių ventiliacija. Kitu atveju, net jei diagnozuotas plaučių uždegimas, tokių pacientų gydymas yra tik ambulatorinis.

Pasiteiravus, kodėl pacientui Vidui K. nebuvo suteikta apžiūra, medikas konkretaus atvejo komentuoti nenorėjo.

„Visi į priėmimo skyrių atvykstantys pacientai turi būti registruojami ir jiems suteikta reikiama pagalba. Man sunku komentuoti konkretų atvejį, tegul minėtas pacientas kreipiasi dar kartą tiesiogiai į mus. Tokiu atveju taip pat reikalingas šeimos gydytojo siuntimas. Galbūt šiuo atveju pacientas jo neturėjo“, – teigė D. Kačiurin.

Gydytojo vertinimu, apskritai šeimos gydytojų konsultacijos telefonu tokiais atvejais yra itin komplikuotos. „Deramai įvertinti COVID-19 sergančiojo būklę telefonu yra praktiškai neįmanoma. Tad sunkesniais atvejais patarčiau tiesiog prašyti siuntimo į ligoninę ir mes būtinai suteiksime visą reikalingą apžiūrą ir pagalbą“, –  tikino direktoriaus pavaduotojas medicinai.

Ligoninė beveik pilna

Situaciją su  COVID-19  Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje D. Kačiurin įvertino kaip kritinę.

„Esame ant ribos. COVID-19  pacientams turime septyniasdešimt lovų, iš jų šešiasdešimt dvi šiuo metu užimtos. Reanimacijoje turime septynias vietas, dabar čia gydomi penki pacientai. Dar šiek tiek ir būsime perpildyti“, – sakė medikas.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje dėl COVID-19 ligos susirgo ir į ligonines naujai paguldytas 131 žmogus. 116 naujų pacientų pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, 7 – taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją. Iš viso iš 2106 COVID-19 gydymui skirtų lovų užimtos yra 1638.NAUJAUSI KOMENTARAI

babule

babule portretas
Tai jai ta skiepyta zmogu nepagulde i ligonine, tai n esvaikit kad guli neskiepyti ligon iai, cia guli tie kuriems jau viena koja grabe, gi reikia padidinti mirtinguma, o tai paskui pinigu maisas gali uzrukti valdziagyviams kad jie visi nusprogtu marindami zmones, Ir nekniskit protu normaliems zmonems kurie dar nesusicipav o, keiskit plokstele nes jau vemt norisi nuo jusu snukiu ir kalbu

Danutė Bendikienė

Danutė Bendikienė portretas
Skaitytojai, nepasiskiepijusiems siūlantys gydytis namuose, samdyti slauges (nors žmogus mokėjo sveikatos draudimą visą gyvenimą) ir gydytojai, nesuteikę pagalbos, manau, gimė per vėlai ir ne toje šalyje. Panašūs dalykai vyko nacių laikais su žydais ir vokiečių neįgaliaisias . Neįgaliesiems patys vokiečiai klusniai pritarė eutanazijos įstatymui, o 6 mln.žydų sudeginti dujų kamerose. Viskas vyko palaipsniui, per keletą metų. Dabar Lietuvoje "išrinktieji" yra pasiskiepiję ir nusikaltėliai - nepasiskiepiję. Surūšiavimas jau įvyko. Siūlantys nepriimti į ligoninę "antivakserius" net nepastebėjo, kad yra nepriimtas jau ir "išrinktasis". Ateis ir jūsų eilė negauti pagalbos, jeigu susirgsite. Gaila, kad praradote žmoniškumą ir nematote esminio dalyko - vyriausybė uždarinėja ligonines, nuo vasario mėnesio mažina kovidinių lovų skaičių. Ir šiame straipsnyje rašoma, kad " iš 2106 COVID-19 gydymui skirtų užimtos yra 1638", t.y. dar gali guldyti 468 pacientus. O žmogus siunčiamas namo numirti.

Nuomonė tik tokia.

Nuomonė tik tokia. portretas
O kodėl nepaguldytas į ligoninę ? Juk atsakymas , kad guli nesiskiepiję ir su deguonimi .Juk mat jų išmesti negali. O manau ,kad deguonies balioną gali išsinuomuoti ir kvėpuoti namuose. ,O ne užimti lovas sergančiam sunkiai. Galimai šis žmogus turi daug pašalinių ligų todėl ir blogai. Kada vyriausybė priims toki sprendima , kad neguldyti tu nesiskiepijusiu ,o tegu gydosi namuose. Samdosi slaugytojas ir nuomojasi deguonį. Patys kalti patys rėkia.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių