COVID-19 situacija Lietuvoje: šiuo metu naujų atvejų skaičius auga 24 savivaldybėse

 • Teksto dydis:

Lietuvoje naujų atvejų skaičiaus mažėjimas sustojo, mobilumo šalyje lygis grįžo į buvusį lapkričio ir gruodžio lygį, pradėjo daugėti savivaldybių, kuriose atvejų skaičius ir teigiamų testų procentas auga, sakoma Vyriausybės spaudos tarnybos pateikiamoje COVID-19 situacijos apžvalgoje.

Pandemijos pagreitis pirmą kartą nuo 2021 m. sausio 1 d. tapo teigiamas ir siekia +10 proc. – to priežastis yra mažėjant testavimo apimtims išaugęs teigiamų tyrimų procentas. 24-iose Lietuvos savivaldybėse augo atvejų skaičius, o 32-ose savivaldybėse augo teigiamų testų procentas – šie skaičiai didžiausi nuo gruodžio vidurio, pažymima apžvalgoje.

Taip pat praeitą savaitę pirmą kartą nuo lapkričio pradžios Lietuvoje mirė mažiau nei 1000 žmonių.

Apžvelgiant atvejų ir tyrimų dinamiką, teigiama, kad per parą nustatomų naujų atvejų skaičius išliko stabilus, o teigiamų tyrimų dalis tarp visų atliktų Lietuvos mastu augo. Didėjo ir skaičius savivaldybių, esančių juodoje zonoje, bei tų, kuriose atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų dalis auga.

Naujų atvejų vidutiniškai per 7 dienas užfiksuota 480 (prieš savaitę – 484), teigiamų tyrimų dalis buvo 7,8 proc. (prieš savaitę –7,1 proc.), o14 dienų naujų atvejų skaičius100 tūkst. gyventojų buvo 243 (prieš savaitę – 270).

Pagal savivaldybių pasiskirstymą į zonas praeitą savaitę ir dar ankstesnę savaitę, Rytų Lietuva perėjo iš raudonos zonos į juodą, o Šiaurės vakarų – iš raudonos į geltoną.

Pandemijos pagreitis pirmą kartą šiais metais tapo teigiamas ir siekė +10 proc., nors naujų atvejų skaičius šiek tiek sumažėjo, bet teigiamų tyrimų procentas per savaitę išaugo 10 proc.

Šiuo metu Lietuvoje yra 24 savivaldybės, kuriose naujų atvejų skaičius auga (prieš savaitę tokių buvo 17). Taip pat gerokai padaugėjo savivaldybių, kuriose teigiamų tyrimų procentas augo – tokių dabar yra 34 (prieš savaitę – 21). Kaip teigiama Vyriausybės skelbiamoje apžvalgoje, tai ankstyvi prastėjančios epidemiologinės situacijos rodikliai – šiuo metu jie yra didžiausi nuo gruodžio vidurio.

Ir naujų atvejų skaičius, ir pacientų skaičius ligoninėse praeitą savaitę sumažėjo mažiau nei per kelias dar ankstesnes savaites, tačiau norint įvertinti, ar ši tendencija tvari, reikia dar bent savaitės, teigiama apžvalgoje.

Praeitą savaitę su COVID-19 susijusių mirčių užfiksuota 201: 96 atvejais COVID-19 nurodyta kaip tiesioginė priežastis, dar 105 asmenys mirė per 28 dienas nuo teigiamo COVID-19 testo. Mirčių lygis dabar yra pasiekęs fiksuotą lapkričio pradžioje ir po 3 mėnesių pertraukos Lietuvoje buvo mažiau kaip 1000 mirčių per savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

reikia

reikia portretas
pinskuvienes statystikos nes taip pudrins zmonems smegenis ir vykdys /bilgitynes/ nurodymus?...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių