Įtampa Kėdainiuose: mirusiems vietų šaldytuvuose neužteko, jie laikyti tiesiog maišuose

Koronaviruso situacija gydymo įstaigose nepavydėtina – serga ir pacientai, ir medikai. Mirčių statistika taip pat nedžiugina – kasdien pranešama apie naujas COVID-19 aukas. Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skausminas portalui kauno.diena.lt atskleidė problemą, su kuria teko susidurti prieš kelias savaites sutrikus Kėdainių krematoriumo veiklai. 

Kėdainių rajono savivaldybėje COVID-19 situacija įtempta kaip ir visoje šalyje. Statistikos departamento duomenimis, per paskutines septynias dienas teigiamų koronaviruso tyrimų dalis sudarė 30,2 proc., o keturiolikos dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 1,7 tūkst.

Kėdainių ligoninės vadovas portalo žurnalistams pateikė naujausią informaciją apie koronaviruso situaciją šioje gydymo įstaigoje. „COVID-19 skyriuje šį rytą gulėjo 46 pacientai. Dar yra devyniolika užsikrėtusių asmenų slaugos skyriuje“, – teigė ligoninės direktorius.

Pasak S. Skausmino, prieš kelias savaites sutrikus Kėdainių krematoriumo veiklai ligoninėje buvo laikoma daugiau mirusių žmonių, nei buvo vietų šaldytuvuose. „Tokia situacija buvo prieš dvi savaites, kai buvo uždarytas krematoriumas. Žmonės norėjo laukti, kol atsidarys krematoriumas, ir neatsiimdavo kūnų savaitę ar net dvi. Tada buvo susikaupę aštuoni mirę žmonės, o šaldytuvuose turime keturias vietas. Žmonės nenorėjo vežtis jų kitur, kadangi nešarvoja, o norėjo vežti tiesiai į krematoriumą.

Tai kur mes juos dėsime, jeigu neatsiima? Tai ir laikėme ligoninėje. Pas mus šaldytuvuose yra keturios vietos – jų įprastai pilnai pakanka, tiek daug mirusių pas mus nebūna. Pavyzdžiui, šiandien ryte juose gulėjo trys mirę asmenys. Klausimas išsisprendė tada, kai pradėjo veikti krematoriumas“, – apie keblią situaciją pasakojo S. Skausminas.

Ant neštuvų jie gulėjo, specialiuose maišuose, bet tikrai ne ant grindų, kaip buvo teigta viešoje erdvėje.

Kadangi vietos šaldytuvuose buvo perpildytos, ligoninei teko spręsti klausimą – kur laikyti mirusiuosius. „Turime šaltą patalpą be šildymo – ten ir laikėme. Ant neštuvų jie gulėjo, specialiuose maišuose, bet tikrai ne ant grindų, kaip buvo teigta viešoje erdvėje“, – teigė S. Skausminas.

Ligoninės vadovas informavo, kad dėl nemenko užsikrėtusių darbuotojų skaičiaus planinių paslaugų teikimas yra apribotas. „Planinę pagalbą teikiame ribotai ir daugiau teikiame ekstra pagalbą, t. y. dirbame postais. Yra terapeutų, vaikų ligų, akušerijos ginekologijos postai. Planinę pagalbą teikiame ribotai, nes nemažas kiekis darbuotojų serga. Praėjusį penktadienį sirgo 39 darbuotojai ir 23 buvo saviizoliacijoje. Poliklinika dirba įprastai“, – apie COVID-19 situaciją kalbėjo ligoninės vadovas.

Primename, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1136 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 13 žmonių, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Per praėjusią parą pasveiko 86 žmonės.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 61 tūkst. 325 asmenys, 46 tūkst. 378 – tebeserga, 14 tūkst. 211 – pasveiko. Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 505 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 231 koronavirusu užsikrėtusysis. Per praėjusią parą ištirti 4 405 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 256 tūkst. 380.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Kaip visuomet, iš šūdo išpūtė žurnaliūgos burbulą....drebėk, debilų Lietuva. Gerai čia vienas rašė- į puspriekabę-šaldytuvą gali kad ir šimtą jų sukišti ir laikyti kiek tik nori. Ir netriesti ant visos šalies. Kai NATO sugalvos pulti Rusiją ar Baltarusiją, tų lavonų bus tūkstančiai kasdien. Ir kas tada ?

aš portretas
tai kamčia skleidžia erezijąjei lavonųnebėra

Vis dėlto geras nacių išradimas-

Vis dėlto geras nacių išradimas- portretas
KREMATORIUMAS.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių