Be rankos gyvenanti senjorė sulaukė šokiruojančio biurokratų atsako: pagalba jai nepriklauso?

 • Teksto dydis:

Ar įsivaizduojate, kaip gyvenimas atrodytų, jei turėtumėte tik vieną ranką? Būtent taip jau pusmetį gyvena 79 metų Valerija iš Tauragės. Odos vėžiu serganti moteris gyvena viena – tokiame amžiuje tai ganėtinai sunku ir taip, o be vienos rankos net ir paprasčiausi buities darbai tampa kone neįveikiami.

Nusprendusi prašyti pagalbos, ji kreipėsi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, tačiau netrukus sulaukė šokiruojančio atsako. „Per gyvenimą esu mačiusi visko, tačiau tokios neteisybės nesitikėjau“, – šiandien, 19.30 val., TV3 laidoje „Prieš srovę“ pasakos senjorė.

79-erių močiutei Valerijai gyventi be vienos rankos – baisi bėda. Kaip gi nusiskusti bulvę, kasdien suplauti indus? O kaip susikrauti į pečių malkas, kad žiemą namie nesušaltų, kai teturi tik vieną ranką?

„Noriu pasakyti, kad pas mus nėra teisybės. Gerai, kad yra tokios laidos. Televizija tai parodo ir padeda žmonėms. O iš valdžios, tiek metų išdirbusi, aš nieko negavau ir negaunu“, – neslėps sielvarto ji.

Anksčiau, kai dar buvo stipresnė, Valerija rūpinosi savo sunkiai sergančiu vyru. Tačiau jam mirus, pagalbos prireikė ir pačiai Valerijai. „Jei tebeturėčiau savo vyrą, tai jis ir bulvę nuluptų, ir sriubos išvirtų be rankos likusiai savo žmonelei... “ – visai susigraudins Valerija.

Po vyro mirties moteris susirgo vėžiu, o vėliau būtent dėl šios ligos neteko ir rankos. Gydytojai primygtinai amputuoti ranką jai pasiūlė dar šią vasarą, nes tik tai būtų galėję išgelbėti moters gyvybę. Pasirodo, kad didžiulis gumbas, užaugęs ant Valerijos rankos, o tiksliau, ant peties, yra piktybinis auglys. Beje, net ir netekus rankos, skausmai moteriai nesibaigė – tą vietą, kurioje amputuota ranka, Valerijai skauda beveik nuolat, o kas kelias dienas ji priversta lankytis poliklinikoje. Čia jai stropiai perrišama po operacijos likusi žaizda.

Senjorė neslepia – kai suprato, kad nieko nebegali padaryti su viena ranka, ją užklupo pačios tamsiausios mintys. Netrukus po operacijos, pasitarusi su šeimos gydytoja, ji nusprendė kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Tauragės teritorinį skyrių, prašydama nustatyti jai specialiuosius poreikius. Pagal valstybės tvarką, tik visa tai nustačius, Valerija gali tikėtis nemokamai gauti žmogų – socialinį darbuotoją, kuris ateitų, padėtų namuose susitvarkyti ar padarytų valgyti. Vis dėlto tarnybai Valerijos situacija nepasirodė užtektinai rimta. „Neturite vienos rankos? Jums valstybės pagalba nepriklauso“, – taip vėžiu serganti močiutė suprato minėtos tarnybos poziciją.

Valerija šio antradienio laidoje pasakos, kad pagalbos jai neskyrę valdininkai netgi iš jos šaipėsi. Jie sakė, kad valstybės pagalba moteriai nepriklauso, bet jeigu jos reikia, tai tegul padėti paprašo kaimynų. Ir nė nepabaigę pokalbio, jie ne tik numetė ragelį, bet ir daugiau su ja nekalbėjo.

„Prieš srovę“ komanda ėmėsi netikėto eksperimento – pokalbiui su valdžios vyrais ir moterimis, į Seimą atsinešė bulvę ir skustuką. Kaip Seimo nariams seksis lupti bulvę viena ranka? Kokio atsakymo iš Tauragės Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos sulauks laidos komanda, nusprendusi pasiteirauti apie Valeriją? Galiausiai, ar pavyks senjorei padėti?NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Slauga suteikiama tiems ,kurie paruošę pinigus kyšiui, bent taip buvo daugelyje atvejų,Nesinori nieko juodinti,bet faktas išlieka faktu. Kas slaugą gavo tas nesikreipia į STT kad davė kyšį dėl suprantamų priežasčių, o išsikalbėjus paaiškėja aplinkybės.

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Sitoij tarnyboje dirbantys darbuotojai jaučiasi visagaliais ,nes nuo jų noro priklauso žmonių finansinis gyvenimas ir pagalba .Ten papuolus jautiesi nusikaltėliu ,kuris laukia nuosprendžio " pasigailėti ar pribaigti" Teko vienoje tarnyboje lankytis prieš 33 metus ,ten tuo laiku dirbantys asmenys sėkmingai dirba iki šių dienų .Kyla klausimas ar jie nepakeičiami ?,jog čia neprivati tarnyba.

>> aiškiau nebūna

>> aiškiau nebūna portretas
duočiau su garso/vaizdo įrašu ir tiesiai į STT, FNTT ir kur tik įmanoma, ir pažiūrėčiau, kaip tada tie biurokratai spirgėtų, kaip lašiniai ant keptuvės.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių