Atvykstantiems į Lietuvą – nauja tvarka: kokie pokyčiai laukia?

Vyriausybė pirmadienį pritarė atsisakyti draudimo į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, jei sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Jiems taip pat reikės turėti pažymėjimą dėl atlikto koronaviruso testo, kuris privalės būti neigiamas.

Lietuviai, grįžę iš paveiktų šalių, kuriuose susirgimų skaičius viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, per 24 valandas turės atlikti privalomą testą nuo koronaviruso.

Nauja tvarka galios ir Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos gyventojams. Taip pat nutarimu leista be apribojimų atvykti ir Andoros, Monako, San Marino bei Vatikano piliečiams.

Tačiau tokie atvykę asmenys privalės laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų izoliavimo sąlygų. Visi asmenys, atvykstantys oro ar jūrų transportu, yra registruojami jiems dar nepalikus oro ar jūrų uosto teritorijos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojų, o atvykstantys žemės transportu yra įpareigoti ne vėliau kaip per 12 valandų nuo atvykimo į Lietuvą momento užsiregistruoti NVSC.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė posėdyje teigė, kad atvykstantiems užsieniečiams iš labiausiai paveiktų šalių tai pat bus privalomas pažymėjimas dėl atlikto koronaviruso testo, kurio rezultatas privalės būti neigiamas.

„Ten, kur yra 25 atvejai, bus privalomas tos valstybės, iš kurios atvykstama, atliktas koronaviruso tyrimas ir neigiamas atsakymas. Jis galios 72 valandas. Visi kiti reikalavimai bus privalomi esant Lietuvos teritorijoje – izoliacijos laikymasis, atstumo laikymosi, kaukių dėvėjimo“, – teigė R. Tamašunienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji patarėja Rasa Kiūdytė teigė, kad privalomas testas kai kuriais atvejais galios ir grįžtantiems lietuviams.

„Mūsų piliečiai, jei keliaus pailsėti į užsienį, ne tik privalės izoliuotis, jei šalis viršys 25 susirgimus, bet ir atlikti COVID-19 testą. Privalomai nustatyta, kad per 24 valandas nuo grįžimo iš tokios šalies jie privalo atlikti tokį testą“, – sakė R. Kiūdytė.

Visiems grįžusiems ar atvykusiems į Lietuvą asmenims izoliacija taikoma vadovaujantis COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašu.

Vyriausybė pažymi, kad Lietuva yra viena griežčiausiai užsieniečių atvykimą reguliuojančių valstybių visoje ES. Panašius apribojimus taiko tik Danija, Kipras, Malta ir Suomija. Baltijos šalys panašių draudimų netaiko, o apsiriboja tik asmenų registracijos bei izoliacijos taikymo priemonėmis.

Kaip skelbiama Vyriausybės dokumentuose, atitinkamai yra sustiprinta ir izoliacijoje esančių asmenų kontrolė, kas leidžia manyti, jog atvykę iš paveiktų šalių asmenys griežtai laikysis izoliavimo reikalavimų ir nekels grėsmės Lietuvos gyventojų sveikatai.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijaatvykimas į Lietuvąkoronaviruso paveiktos šalysLNK1

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ačiū tau , koronaviruse, kad kas rytą nebepuola rusai. Išlik kuo ilgiau...

8

8 portretas
Kada ta šliuža (Veryga) nuversit nuo valdžios. Kas jis toks, kad diktuotų? Ogi DIKTATORIUS

Kuo

Kuo portretas
Toliau, tuo gražiau.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių