Quantcast

Atnaujintos rekomendacijos, kaip organizuoti darbą viešajame ir privačiame sektoriuje

  • Teksto dydis:

Organizuojant darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse, nuo šiol turėtų būti taikomos papildomos koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemonės. Šios priemonės rekomenduojamos ne tik valstybiniam, bet ir privačiam sektoriui, pabrėžiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

Specialistai rekomenduoja, kad, organizuojant darbą, turėtų būti valdomi darbuotojų srautai, o darbuotojams pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiams, jie nedelsiant turėtų vykti namo.

Tokia tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų bei jų valdomų įmonių vadovai įpareigojami užtikrinti, kad darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant būtų atskirti nuo kitų darbuotojų ir vyktų namo.

Koronaviruso požymius jaučiantiems darbuotojams darbdavys ar jo įgaliotas asmuo turėtų rekomenduoti konsultuotis Karštąja koronaviruso linija trumpuoju telefono numeriu 1808 arba pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Viešojo sektoriaus vadovai įpareigojami, esant galimybei, organizuoti darbą pamainomis, brigadomis, grupėmis – taip, kad darbuotojai iš skirtingų grupių tarpusavyje nekontaktuotų. Skirtingoms darbuotojų grupėms turėtų būti taikomas skirtingas darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laikas.

Laikytis grupių atskyrimo principo yra ypač svarbu tam, kad įmonėje įvykus koronaviruso protrūkiui, specialistams būtų lengva atsekti visus vienoje pamainoje ar grupėje dirbusius asmenis ir būtų užkirstas kelias tolesniam koronaviruso plitimui. Todėl darbovietėse turėtų būti užtikrinama, kad skirtingose pamainose, grupėse ir brigadose dirbantys asmenys neturėtų kontakto bendro naudojimo patalpose (pvz., poilsio, valgymo, rūkymo vietose).

Posėdžiai, pasitarimai ir susirinkimai, esant galimybei, turėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu. Jeigu jie vyksta gyvai, turėtų būti dėvimos nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės (veido kaukės, respiratoriai ar kt.).

Darbuotojų vežimas į ar iš darbo turėtų būti organizuojamas taip, kad transporto priemonėse nebūtų asmenų iš skirtingų pamainų, grupių ar brigadų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių