Atnaujinamos planinės gydymo paslaugos: jų neteikiančias „nuskausmins“ finansiškai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad pagrasinus sumažinti finansavimą nuo pirmadienio planinių paslaugų neatnaujinusioms gydymo įstaigoms, tokių šalyje nebeliks.

„Norėčiau tikėtis, kad tokių įstaigų, kurioms nebebus galima mokėti vienos dvyliktosios, neliks iš viso. Nes tikslas tikrai yra ne kaip nors nubausti įstaigas ar atimti pinigus, bet mobilizuoti ir aiškiai paraginti pradėti teikti paslaugas pacientams, nes tikrai girdime daug nerimą keliančių žinučių, pačių pacientų nusiskundimo, kad gauti paslaugas jiems tapo tikrai sudėtinga, nors įstaigos tikrai turėjo pakankamai laiko pasiruošti tų planinių paslaugų atnaujinimui“, – LRT radijui pirmadienį sakė A. Veryga.

Praėjusią savaitę ministerija skelbė, kad planines paslaugas atnaujino maždaug 70 proc. ligoninių. A. Veryga sako, kad naujausius duomenis ministerija turės vėliau pirmadienį.

Anot jo, kai kurios įstaigos grįžta prie įprastinės veiklos vangiai aiškindamos, jog trūksta gydytojų, kad yra sudėtingos aplinkybės atnaujinti darbą, tačiau jis šiuos argumentus atmeta rodydamas į darbą jau atnaujinusias įstaigas.

Įstaigos tikrai turėjo pakankamai laiko pasiruošti tų planinių paslaugų atnaujinimui.

„Matyt, kad tai vertintina labiau kaip vadybiniai, administraciniai trūkumai ir nėra geresnio motyvatoriaus, kaip finansinis“, – aiškino ministras.

Įsigaliojus gydymo įstaigų finansavimo pakeitimams, planines paslaugas iki šio pirmadienio atnaujinusios įstaigos ir toliau apmokėjimą gaus pagal vienos dvyliktosios taisyklę, net jei paslaugų suteiks mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa. Viršijus suplanuotą paslaugų kiekį bus mokama papildomai.

Tuo tarpu įstaigoms, kurios nepradės paslaugų teikti iki birželio 8 dienos, bus apmokėta tik tiek, kiek realiai tą mėnesį bus suteikta paslaugų. Pavyzdžiui, jei įstaiga veiklą atnaujins po birželio 8 dienos ir suteiks paslaugų 10-čiai pacientų, jai ir bus apmokėta tik už šias suteiktas paslaugas.

Anot ministerijos, pagal naująją tvarką taip bus atsiskaitoma už birželio mėnesį suteiktas paslaugas pacientams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Panašu , kad

Panašu , kad portretas
Klaipėdos merui kaip miesto tarybos vadovui visai galvos neskauda , jog miestiečiai negauna gydymo ? O " kaltas " bus Veryga ? :)))

Violetai ,

Violetai , portretas
KUL yra Klaipėdos tarybos pavadinkime pavaldume . Suįžūlėjimas medikų ,mano galva , jau sekina kantrybės ribas ...Prisigyvenome , kad gydymo įstaigas ministras turi raginti atsidaryti , o jei ne nuims pinigus ? Panašu medikai per daug uždirba ?

Violeta

Violeta portretas
Šiandien, paskambinus į KUL, buvo pasakyta, kad neurochirurgai dar nesiruošia priiminėti. Ką daryti- laukti, kol bus visai prastai, o tada su greitąja ligoninę?.O jeigu iki tol, nesulaukus reikiamos pagalbos, dar labiau pablogės sveikata? Paskui gydytojai stebėsis " o kur jūs anksčiau buvote ?". Gal laikas pradėti dirbti ir ne nuotoliniu būdu. Nes ne visą med. pagalbą galima sutikti telefonu.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių