Artimųjų lankymas ligoninėje pandemijos metu: bendra tvarka galios visiems

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė bendrą tvarkos aprašą dėl ligonių lankymo pandemijos metu. Šia tvarka turės vadovautis visos šalies ligoninės, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą. Iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nusistatyti vidinę ligonių lankymo tvarką.

Įsakymą dėl tvarkos aprašo pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą galės patekti tik tuomet, jeigu jų kūno temperatūra neviršys 37,3 laipsnių. Norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas skyriaus vadovo, o jam nesant – budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje bus galima lankyti, jeigu:

– lankytojai neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų ir nėra izoliacijoje;

– įeinant ir išeinant iš skyriaus dezinfekuojamos rankos;

– lankytojai ir jų lankomi žmonės dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų. Taip pat apsauginių kaukių gali nedėvėti negalią turintys žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas dali pakenkti sveikatai.

Ligoninėse gulinčius žmones bus galima lankyti, jeigu jiems nėra diagnozuotas koronavirusas, asmenims nepasireiškė koronaviruso simptomai ir jie neturėjo sąlyčio su patvirtintu ligos nešiotoju. Jeigu asmenys minėtus požymius turi, artimiesiems turi būti suteikta galimybė aplankyti terminalinės būklės pacientą.

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų.

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prasidės

Prasidės portretas
Bus totalus, skyrių ir aplamai ligoninių užsikrėtimas,nes iš kur galima žinoti ar tas lankytojas yra sergantis ir panašiai..

Anonimas

Anonimas portretas
Jau senai yra taip padaryta ligoninese pati nesenai ana savaite gulejau o tik dabar paviesino juokas ima

aš portretas
Lankymas ligonių,pasiteiravimas telefonu ligoninėse paskelbtas iki šiol toks nuostatas,teigti informaciją tik atžymėtėm artimiesiems,bet ir šito ligoninės nesilaiko,neina prisiskambinti ojei pavyksta negausi tiklios informacijos,o jau apie lankymą ir nesvajok,paprasčiausiai neįleidžiama.Kam naudingas toks draudimas? tik ne ligoniams. Reikėtų tokį bendrą draudimą suskirstyti į atskirus atvejus.Dabar ireina taip,atidavei ligonį , informacijos negausi prie jo neįleidžiama, galutinė pasekmė daugiausia ligonio mirtis. Tai kamnaudingas toks draudimas?????
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių