Apie situaciją dėl „AstraZeneca“ vakcinų: žala skiepijimo procesui padaryta milžiniška

Lietuva antradienio vakarą laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso. „Žala vakcinacijos procesui padaryta milžiniška“, – įsitikinęs matematikas, prezidento Gitano Nausėdos suburtos Sveikatos ekspertų tarybos dėl koronaviruso plitimo visuomenėje narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

„Iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) gavome tokią rekomendaciją, matyt, pagrįstą jų bendradarbiavimu su kitomis tarnybomis Europos Sąjungos (ES) valstybėse“, – ši sveikatos ministro Arūno Dulkio citata atkreipė V. Zemlio-Balevičiaus dėmesį. –  Ta prasme VVKT net nesugebėjo normaliai pagrįsti kuo ta rekomendacija paremta. Žala vakcinacijos procesui padaryta milžiniška. Taip, reikia būti atsargiems, bet jeigu jau darom tokį sprendimą, gal tada reikėtų ir pagrįsti jį taip, kad niekam abejonių nekiltų? Žiūrint grynai iš statistinės pusės ta komplikacijų rizika palyginus su susirgimo rizika yra ženkliai mažesnė. Jeigu mes suskiepysim visus Lietuvos gyventojus – tai komplikacijų bus ženkliai mažiau, negu jeigu leisim sirgti ir toliau. Aš jau nekalbu apie tuos visus jau patyrusius komplikacijas ir mirusius. Būtų gerai išgirsti ir medikų nuomonę ir čia ji būtų ženkliai svaresnė negu statistikų ar politikų. Tikiuosi, savo sprendimą VVKT paskelbs viešai, kad būtų galima peržiūrėti jų argumentus. Ir jeigu paaiškės, kad viskas su šita vakcina gerai, tikiuosi kažkokių veiksmų. Kartais susidaro toks įspūdis, kad valstybinės institucijos taip bijo rizikos ir taip viską stabdo, kad rezultatas gaunasi nepalyginamai prastesnis, negu būtų bandant rizikuoti.“

Logikos tokiame sprendime pasigedo ir profesorius Vytautas Kasiulevičius. „Citata: „Kaip tikino VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė, matant, kad kitose šalyse pranešama, jog pasiskiepiję žmonės patiria sunkius sveikatos sutrikimus, net mirtis, buvo nuspręsta siūlyti laikinai stabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“ vakcina ir Lietuvoje.“ Pasirodo, kad VVKT skaito žiniasklaidos pranešimus ir tuomet teikia rekomendacijas SAM. O VVKT su EMA nekontaktuoja? Bent jau alternatyviai nuomonei? O jeigu VVKT turi „slaptos“ informacijos, tai bent jau su mokslo bendruomene pasidalinkit. Linkėjimai opozicijai. Lengvos pergalės irgi pergalės“, – teigė V. Kasiulevičius.

Kaip vakar skelbė portalas, Lietuva laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso.

„Šiandien gavau valandos bėgyje iš VVKT rekomendaciją, kuria tarnyba, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, atsargumo sumetimais rekomenduoja sustabdyti vakcinavimą COVID-19 vakcina „AstraZeneca“ iki Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl šios vakcinos saugumo“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tai reiškia, kad mes atsižvelgsime į tarnybos rekomendaciją“, – pridūrė jis.

Posėdį dėl šios vakcinos Europos vaistų agentūra (EVA) šaukia ketvirtadienį. Tikimasi, kad tuo metu bus pateikta ir išvada.

VVKT vadovas teigė, kad sprendimas priimtas gavus tris pranešimus apie tromboembolijos atvejus.

„Per pastarąsias keletą dienų, iš esmės keliolika valandų, mes gavome tris pranešimus apie sunkias įtariamas netikėtas nepaigeidaujamas reakcijas, susijusias su tromboembolijos reiškiniais, pasireiškusiais Lietuvoje vakcinuotiems „AstraZeneca“ vakcina pacientams“, – sakė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

„Sąsajų, ar tai yra atsitikę dėl vakcinos, ar tiesiog laike sutapo po vakcinavimo, tokių įrodymų šiai dienai neturime, visi tie duomenys perduodami į bendrą tinklą, juos bendrai vertina EVA“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad jis pasitiki šia vakcina ir pakartojo, kad pats ruošiasi ja skiepytis.

„Asmeniškai aš pasitikiu „AstraZeneca“ vakcina ir tikiu, kad greitu metu gausime iš visų ir Europos, ir nacionalinių tarnybų visus pagrįstus atsakymus ir kai ateis tokia galimybė ir laikas vakcinacijai, pirmas asmeniškai stovėsiu skiepytis būtent su „AstraZeneca“ vakcina“, – kalbėjo ministras.

VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė sakė, jog tarnyba, matydama pranešimus apie tromboemobiljos atvejus kitose šalyse, įdėmiai sekė situaciją Lietuvoje, tačiau iki praėjusios savaitės pabaigos jokių nerimą keliančių pranešimų negauta.

„Kadangi žmonės skaito spaudą, domisi, seka įvykius, be abejonės susidaro įspūdis, kad kai kurie žmonės buvo paskatinti viešoje erdvėje vykstančių svarstymų pranešti apie nepageidaujamas reakcijos, kurios, kaip įtariama, yra susijusios su tromboembolijos reiškiniais po vakcinacijos „AstraZeneca“ vakcina“, – sakė ji.

Šie atvejai užfiksuoti Mažeikiuose, Šakiuose ir Vilniuje vyresnėms nei 80 metų moterims.

R. Pilvinienė pabrėžė, jog tarnybos sprendimas nereiškia ryšio tarp vakcinos ir susirgimų, nes tromboembolija yra nuolat pasitaikantis, sunkiai diagnozuojamas susirgimas.

Pasak jos, taip pat buvo pranešta ir apie trombozę, pasireiškusią po kitos vakcinos.

Sveikatos apsaugos ministro duomenimis, Lietuva yra gavusi per 115 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, paskiepyta apie 74 tūkst., taigi, likutis siekia daugiau kaip 41 tūkstantį. Planuota, kad kovą atvyks dar 74 tūkst. dozių.

„Modernos“ vakcinos, pasak A. Dulkio, yra likę „vos keli tūkstančiai“, o „Pfizer“ vakcinos centruose yra apie 40 tūkst. dozių.NAUJAUSI KOMENTARAI

dk

dk portretas
EVA paskelbe, kad YRA sasaja tarp trombu ir AstraZenecca. Tai buvo visiems jau seniai aisku. Dabar yra OFICIALUS patvirtinimas.

ziauru

ziauru portretas
Slykstu skaityti siu matematiku ir profesoriu pasisakymus net siurpas ima perskaicius ekspertu tarybos nario matematiko Baleviciaus pasisakyma VALSTYBE BIJO RIZIKOS IR TEZULTATAS GAUNASI PRASTESNIS NEGU BANDANT RIZIKUOTI nes matematikas norejo pasakyti kad per mazai nuo sios vakcinos mirstama Kitas labai ziaurus Profesoriaus Kasiuleviciaus teiginys PUIKIAI ZINOMA KAD PETIRIAMA SUNKIUS SVEIKATOS SUTRIKIMUS NET MIRTIS bet ir toliau siulo vakcinuoti piliecius Mano nuomone siulomas ziaurus siu Mokslininku nusikalstamas tautos naikinimo GENOCIDAS Sveiku mastymu nesuvokiama

BALEVIČIAU--a t s i b u s k ,

BALEVIČIAU--a t s i b u s k , portretas
savanaudiškai užsispyręs EKSPERTAS --p o s t r i n g a u j a žmonių sveikatos sąskaita, nes n e r e i k i a atsakyti.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių