Quantcast

Tarnyba: „Lidomed-Bio“ biorezonansiniai prietaisai negali būti platinami Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Bendrovės „Lidomed-Bio“ gaminami biorezonansiniai prietaisai nebuvo įvertinti pagal jiems taikomus reikalavimus, todėl negali būti platinami Lietuvoje, jie nėra tinkami gydymui, pirmadienį pranešė Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Ji pranešė fiksuojanti socialiniuose tinkluose ir kitur platinamą informaciją apie „Lidomed-Bio“ gaminamus „Life Balance“, „Life Expert“ ir panašius prietaisus, kurie neva padeda diagnozuoti organizmo būseną: atskirų organų veiklą, vitaminų ir mineralų trūkumą, limfos užterštumą, nustato galimus alergenus, atlieka organizmo veiklos korekcijos procedūras, tokias kaip skausmo ir streso mažinimas, kraujo ir limfos cirkuliacijos mažinimas, kitas.

„Medicininę paskirtį turintys prietaisai priskiriami medicinos priemonių kategorijai, todėl turi atitikti Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus. Nė vienas iš minimų prietaisų nebuvo įvertintas pagal nustatytus reikalavimus, todėl negali būti teikiamas į Lietuvos rinką, platinamas ir naudojamas“, – teigiama pirmadienį išplatintame tarnybos pranešime.

Raginčiau itin kritiškai vertinti informaciją apie prietaisus, kurie padeda „stebuklingai“ pasveikti, o negalavimo ar ligos atveju pasitikėti ir konsultuotis su gydytoju.

Anot jo, atsižvelgiant į tai, kad šie prietaisai neturi dokumentų, įrodančių jų medicininę paskirtį bei saugą, jie nėra tinkami nei ligų prevencijai, nei jų diagnostikai, nei gydymui.

„Šie ir panašūs prietaisai platinami, naudojantis žmonių patiklumu ir viltimi pasveikti. Raginčiau itin kritiškai vertinti informaciją apie prietaisus, kurie padeda „stebuklingai“ pasveikti, o negalavimo ar ligos atveju pasitikėti ir konsultuotis su gydytoju“, – sakė Akreditavimo tarnybos vadovas Tadas Žentelis.

SAM nuotr. 

Tarnybos teigimu, tokius prietaisus siūloma įsigyti paskambinus telefonu arba užpildžius anketą internetu. Ne visose internetinėse svetainėse pateikiama informacija apie jų platintojus – nėra platintojo pavadinimo, adreso, įmonės kodo. Dažnu atveju internetinių svetainių registracijos savininkas slepiamas.

Akreditavimo tarnyba nerekomenduoja įsigyti medicinos priemonių iš nepatikimų šaltinių, įvairių internetinių svetainių, kuriose nėra kontaktinių duomenų, pateikiamas abejonių keliantis apmokėjimo būdas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių