Aistei atlikta inksto transplantacija prilygsta šventiniam stebuklui

 • Teksto dydis:

Aistei paauglystėje diagnozuota paveldėta inkstų policistozė. Sulaukusi 30-ies metų, moteris sužinojo, kad liga pradėjo sparčiai progresuoti.

„Moteriai sutriko inkstų funkcija, prasidėjo ir ryškėjo inkstų nepakankamumas. Galiausiai liga pasiekė galutinę ligos stadiją, – pasakoja Kauno klinikų Nefrologijos klinikos Klinikinės nefrologijos ir rezistentiškos gydymui arterinės hipertenzijos sektoriaus vadovė prof. Inga Skarupskienė. – Deja, efektyvių vaistų, galinčių sustabdyti inkstų policistozės progresavimą, kol kas medicinos praktikoje nėra.“

Kadangi efektyvaus gydymo nėra, nuspręsta, kad pacientei reikalinga inksto transplantacija. „Inkstų transplantacija – dar vienas pakaitinės inkstų terapijos būdas, kuris taikomas pacientams su galutinės stadijos lėtine inkstų liga“, – sako profesorė.

Aistė tikina, kad transplantacijos laukė, tačiau labai bijojo. „Kiekvieną kartą atsiradus galimai tinkamam inksto donorui, ligoninėje, laukdama tyrimų rezultatų, drebėdavau, negalėdavau pratarti žodžio“, – prisimena Aistė.

Moteris tinkamo inksto donoro laukė metus. Jos būklė po truputį blogėjo. „Tinkamas donoras nerastas, ilgiau laukti negalėjome, todėl sausio 3 dieną pacientei buvo suplanuota peritoninės dializės kateterio implantacija, ruošiantis pastoviosios peritoninės dializės pradžiai“, – apie planuojamą ligos gydymo eigą pasakoja prof. I. Skarupskienė.

Tačiau, kaip pati Aistė sako, įvyko šventinis stebuklas. „Vienas iš tų pilnų baimės laukimų ligoninėje tapo lemtingas. Pagaliau tinkamas inksto donoras atsirado ir gruodžio 29-ąją man buvo atlikta transplantacija“, – džiaugiasi pacientė.

Kaip rašoma gydymo įstaigos pranešime, operacija praėjo sklandžiai ir Aistė greitai atgavo jėgas. „Nors labai bijojau, tačiau po transplantacijos supratau, kad jaudintis nebuvo dėl ko, – šypsosi ji. – Džiaugiuosi, kad greitai atsigavau. Jau antrą dieną po operacijos atsisakiau vaistų nuo skausmo“.

Prof. I. Skarupskienė teigia, kad ši istorija yra nuostabi tuo, jog likus vos kelioms savaitėms iki peritoninės dializės kateterio implantacijos buvo surastas tinkamas donoras. Nors moteriai kasdien reikės vartoti imunosupresinius vaistus, tačiau jai pavyko išvengti kasdieninių dializių.

„Laikas, praleistas Kauno klinikose, neprailgo. Ačiū gydytojams ir visam personalui už pagalbą, palaikymą ir profesionalų darbą“, – dėkoja Aistė.

Lietuvoje kasmet atliekama apie 80-100 kadaverinio inksto ir gyvo donoro inksto transplantacijų. 2021 metais vien Kauno klinikose atlikta 50 kadaverinio inksto transplantacijų, kai inkstas transplantuojamas iš mirusio žmogaus, ir viena gyvoji donorystė, kai tėvas padovanojo sūnui savo inkstą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių