Vyrų krizės nebekelia juoko, moterų smurtas – nuostabos

Vyrai patiria daugiau konfliktų su aplinka negu moterys, o pirmas toks konfliktas kyla dar motinos įsčiose. Taip teigia Vilniaus vyrų krizių ir informacijos centro direktorius Arūnas Kuras. Tačiau, anot jo, aiškiausia krizė pirmąkart vyrą ištinka, kai jis ima permąstyti savo gyvenimą.

„Pats pirmas vyro konfliktas būna įsčiose, t. y., kad jis – vyras, o jo mama – moteris. Tačiau galbūt aiškiausiai mes pamatome tą krizę, kai žmogus staiga pradeda revizuoti savo gyvenimą ir galvoti, kad galbūt jis gyvenime darė ne tai, ką norėjo arba privalėjo daryti“, – sako A. Kuras.

Pokyčiai – į gerąją pusę

Šalyje daugėja vyrų krizių centrų. Neseniai tokie centrai veikė tik Vilniuje ir Kaune, dabar jie atidaryti ir Šiauliuose, Utenoje bei Marijampolėje.

Vyrų krizių ir informacijos centras Vilniuje vyrams atviras jau nuo 2001 metų. Jo steigėjas ir konsultantas Algirdas Meškauskas sako, kad per 13 metų požiūris į vyriškumo problematiką ir vyrų krizes kiek pasikeitė – jos  nebekelia juoko.

„Jei pats pavadinimas tais laikais sukeldavo juoką, tai dabar normaliai kalbame ir aiškinamės. Pastebimas žmonių plūstelėjimas ieškoti pagalbos, konsultuotis yra didesnis, taigi pokyčiai – į gerąją pusę“, – mano A. Meškauskas.

Tačiau Vyrų krizių ir informacijos centro direktorius psichologas A. Kuras sako, kad vis dėlto jie nėra tokie ryškūs – krizių vyrai esą vis dar „neturi“. „Jei paskaitoje auditorijos paklausiu, kas turi krizių, beveik visos moterys pakelia rankas, vyras – vienas kitas“ – pasakoja A. Kuras.

Anot jo, daug įtakos tam turi ir tai, kad į psichologą visuomenėje dar žvelgiama su abejonėmis – vyrai nenori kreiptis į specialistą, argumentuodami, kad yra psichiškai sveiki, todėl jiems esą nereikia psichologo pagalbos. Tačiau, A. Kuro žodžiais, psichiškai sveikiems žmonėms psichologas gali padėti daug labiau nei sergantiems.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių