Quantcast

Vietoj vaistų vaikui – apkabinimas

Kartais vaikui galima pasiūlyti nupiešti savo dieną darželyje. Piešinys daug ką gali atskleisti, gal net parodyti agresorių.

Sunku pasakyti, kodėl vaikas nenori eiti į darželį. Gal vaikui trūksta emocinio bendravimo su tėvais arba darželyje nėra viskas gerai? Reikia pasistengti atsidurti vaiko vietoje, pagalvoti, ką jis jaučia. Nereikia užsiimti burtais, geriau iškart išsiaiškinkite, kodėl vaikas tą dieną nenori eiti į darželį.

Vaikui visada labai svarbu gauti pakankamai meilės, šilumos, apkabinimų. Vaikai labai mėgsta sakyti "aš tave myliu". Jiems būtinai reikia atsakyti tuo pačiu. Pasidžiaugti, kad vaikas yra šalia. Tai tokie vaistai!

Gal vaikas nenori eiti į darželį, nes jam trūksta tėvų dėmesio? Pakontroliuokite save, ar buvote su vaiku, kai jis ką nors pasakojo, ar nenuėjote užsiimti savo darbais, neišklausę vaiko iki galo? Tapkite savo gyvenimo, šeimos santykių tyrinėtojais, tada gyvenimas įgaus kitokį prieskonį.

Reikia pradėti nuo mažų dalykų. Nesiimkite didelių pokyčių vienu metu. Geriau mažais žingsniukais ugdyti kokią savybę. Pavyzdžiui, pakvėpuoti su vaiku prieš miegą Turėsite bendrą praktiką su vaiku, kurios rezultatas – stulbinantis.

Vaikai patiria daug įtampos. Jie nejaučia savo kūno. Atrodo, kokia čia nesąmonė mokyti vaiką kvėpuoti. Bet kokia palaima, kai vaikas pajaučia sąmoningo kvėpavimo poveikį. Jis atsipalaiduoja, lengviau užmiega.

Į bendravimą su vaiku nereikia žiūrėti kaip į kokį didžiulį darbą. Santykį kurkite per žaidimą, tada pajausite malonumą, bendravimo lengvumą.

– Dažnai nesureikšminame vaikų skundų skaudančiu pilvu ar galva, ypač jei jie dažni. Kiek rimtai į juos reikėtų reaguoti?

– 100 procentų rimtumu. Pilvukas ar galva niekada neskauda be priežasties. Tai ženklas, kad kažkokį periodą jau pražiopsojote, nesureagavote į emocinius vaiko išgyvenimus.

Galbūt vaiko gyvenime vyksta kažkas svarbaus, ko jūs nežinote?

Vaikai jautriai reaguoja į bet kokį tėvų barnį, sugeria visas neigiamas emocijas. Stirna ar zebras po susidūrimo su grobuonimi natūraliai nusipurto patirtą stresą. Vaikui stresas kaupiasi diena iš dienos, metai iš metų, kol tampa fizine išraiška – galvos ar pilvo skausmu.

Dabar dažnai vaikai serga atopiniu dermatitu – tai neiškalbėto streso pasekmė. Visada per konsultacijas dirbu su tėvais, nes kai tėvai įveikia stresą, vaikai automatiškai pradeda sveikti. Tiesa, vyresni vaikai, nuo septynerių metų, jau turi savo istoriją.

– Kokios priežastys gali sukelti kitas rimtas ligas?

– Tikas – didžiulio ilgalaikio streso, stipraus išgyvenimo pasekmė, kai kūnas nebežino, ką daryti su patiriamomis emocijomis.

Vaikai labai sunkiai išgyvena tėvų skyrybas, kurios dažnai įvyksta, kai jie dar būna maži. Nesvarbu, kas kaltas dėl skyrybų, tačiau mama patiria nuolatinę įtampą, nesaugumą, finansinį nestabilumą. Dar iki skyrybų namuose padaugėja barnių ir santykių aiškinimosi.

Tėvų skyrybas išgyvenantiems vaikams gali pasireikšti naktinis šlapinimasis, nevalingas tuštinimasis, bronchinė astma, cukrinis diabetas. Pastarasis signalizuoja apie džiaugsmo trūkumą, kai aplinkoje esama daug įtampos.

Reikia vaiką girdėti. Jei vaikas liūdnas, jausti jo liūdesį, gal apkabinti, panešioti, su didesniu galima išeiti pasivaikščioti. Mama turi jausti savo vaiką, o ne klausyti draugų, knygų. Jaučianti moteris yra tikroji motina.

– Manote, kad pavargusi ir dėl nesusiklosčiusių santykių besijaudinanti moteris pajėgi tinkamai įsijausti į vaiko būseną?

– Saviapgaulė, kad išliejęs pyktį ant vaiko pasijausi stipresnis ar laimingesnis. Pasistenk tapti mažu vaiku, tada patirsi tikrąją terapiją. Vaikai turi organiško tikrumo, prigimtinių saviterapijos mechanizmų, resursų, kurių nebėra suaugusiųjų pasaulyje.

Jeigu savo nesiklostančius santykius trumpam atidėsite į šalį, bendravimą su vaiku paversite žaidimu, pavyzdžiui, kartu pasiridinėsite ant žemės, paišdykausite, išsilaisvinsite nuo neigiamų emocijų.

Išlieję pyktį ant vaiko, jausite kaltę – taip įsisuksite į pavojingą, užburtą ratą, iš kurio labai sunku ištrūkti.

– Nesinori tokia liūdna gaida baigti pokalbio. Gal galite pasiūlyti, ką dar galima nuveikti, kad mūsų vaikai augtų sveikesni ir laimingesni be vaistų?

– Kartais, norint išgydyti vaiką, reikia tiesiog jį apkabinti. Kai apkabini vaiką, apkabini save, augini meilę, kurios patiems trūko vaikystėje. Meilei augant sveiksta mūsų kūnai, stiprėjame emociškai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
pritariu, kad tai taip pat labai svarbu

Aš portretas
komentatorius linkintis ligų kitiems, gali ir pats jų sulaukti. Keistai interpretuojate straipsnį,nes čia kalbama apie tėvelių galimybes padėti vaikui. Medicina ir gydymas eina sava vaga, apie tai net neminima.Pyktis irgi negydo, deja.

Gina

Gina portretas
Tiesos tikrai yra, bet pasaulis toks platus, kad negalima visko matuoti vienu pasakymu ,kiek daug nuomoniú, kad vaikai sirgdami “reaguoja” ar spindi tėvú vidinį pasaulį( baimės, pykčiai, panika ir kiti psichologiniai veiksniai, vaikam reikalingas sveikas maistas( žinau atvaju kai tėvai atsisakė pieno, mėsos, cukraus dingo vaikú ligos vartojajami antibiotikai, kita vertus neužaugs vaikai nepasigavę virusu ir kitú sveikatos suźalojimú. Kiekvienas atvejis unikalus.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių