„Aš tave myliu“ dažniau sakome šunims nei tėvams

  • Teksto dydis:

„Aš tave myliu“ ištarti ne taip paprasta, kaip atrodo. Lietuvoje atlikto tyrimo duomenimis, meilė dažniausiai išsakoma sutuoktiniui ir vaikams, tačiau augintiniai šiuos žodžius girdi dažniau nei tėvai. Artėjant gražiausioms metų šventėms, psichologai siūlo dovanoti vieni kitiems brangiausią dovaną – meilės žodžius.

Reprezentatyvų tyrimą „Telia“ užsakymu atlikęs KOG institutas šių metų lapkritį apklausė daugiau nei 1 tūkst. 16–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

Meilės žodžių sakymas nėra svetimas jausmų reiškimo būdas tarp Lietuvos gyventojų – pusė apklaustųjų žodžius „aš tave myliu“ sako ir girdi bent kartą per savaitę. Vis dėlto šeštadalis žmonių meilės žodžius girdi vos kelis kartus per metus, o 9 proc. tokių žodžių negirdėję niekada.

Meilės žodžius 82 proc. Lietuvos gyventojų pirmiausiai skiria sutuoktiniui, o 77 proc. – savo vaikams. 31 proc. „aš tave myliu“ sako savo augintiniams, 30 proc. mamai, o tėčiui tokius jausmus atskleidžia tik 13 proc. apklaustųjų.

Psichologė Ugnė Juodytė pastebi, kad aktyviau apie jausmus kalbėti su gyvūnais, o ne tėvais skatina baimė sulaukti neigiamo atsakymo ar būti nesuprastiems.

Išgirstas ir ištartas „aš tave myliu“ yra pajėgus sukurti artumą, bendrystę, jausmą, kad esi svarbus ir rūpi kitam žmogui.

„Kai prisipažįstame mylintys, tampame pažeidžiami, juk nežinome, koks bus atsakymas. Gerai, jei atsakys tuo pačiu, o jei atstums, gali skaudėti. Artimas žmogus neatsakyti tuo pačiu gali ir nebūtinai dėl to, kad nemyli, o tiesiog nemoka tokiose situacijose elgtis ar pats jaučiasi nevertas meilės. Jei užaugome namuose, kuriuose frazė „aš tave myliu“ pasigirsdavo itin retai, galime jaustis nejaukiai apie tai kalbėdami su kitais žmonėmis. Vis dėlto meilė yra pamatinis poreikis, tad kartais, tardami meilės žodžius augintiniams, turime slaptą norą būti išgirsti artimųjų“, – pasakoja U. Juodytė.

Atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad 67 proc. apklaustųjų žodžius „aš tave myliu“ taria bendraudami gyvai ir ypatingos progos nelaukia, o daugiau nei trečdaliui Lietuvos gyventojų artėjančios šventės yra puikus metas išreikšti savo jausmus.

„Išgirstas ir ištartas „aš tave myliu“ yra pajėgus sukurti artumą, bendrystę, jausmą, kad esi svarbus ir rūpi kitam žmogui. Taip pat tai gali būti puikus startas tolesniems giliems pokalbiams su šeimos nariais, draugais. Šie žodžiai gali būti tarsi palaikymas, suteikti motyvacijos“, – pasakoja psichologė U. Juodytė.

Psichologė taip pat akcentuoja, kad meilės žodžių tarimas visiems nebūtinai turi būti toks paprastas, o nesaugumas ar baimė likti atstumtam, kuri gali sulaikyti nuo atviro jausmų reiškimo, yra visiškai adekvati reakcija.

„Šios frazės sakyti visiems tikrai neprivalome. Tačiau jei jaučiame, kad norime tai daryti, bet negalime, paklauskime savęs, kokie jausmai kyla ir trukdo mums, kodėl tai vyksta būtent prie konkrečių žmonių. Galbūt vertėtų su žmogumi, kuris jums rūpi, pasidalyti, kad susiduriate su sunkumais atvirai kalbėti apie savo jausmus. Taip galite sulaukti palaikymo ir tokius pašnekesius paversti labai praturtinančia kasdiene rutina“, – pataria U. Juodytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Idijotai, \\\\\.../////

Idijotai,  \\\\\...///// portretas
o kas suskaičiavo?___Pagal "DELF'į" tai PIŠ'as,D'žitanas,konceratoriai,komunistai "pirmauja.___Kvailių jieškojimas.

O

O portretas
Kas suskaičiavo, straipsnis visiškai beprasmis,vieni myli, kiti nekenčia...

Oho

Oho portretas
kas per tema užvesta? Čia kai kuriems neduok pavalgyti,bet pakalbėt tai prašom. Aš ir vertybių,ir visuomenės vertintojas,ir moralės kodekso žinovas. Jei nepriaugom rašyti komentarų ir neturim pagarbos žmonėms,tai išeitis yra viena, straipsniai be komentarų!
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių