Siūloma steigti psichologinės pagalbos vyrams liniją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė siūlo steigti psichologinės pagalbos vyrams liniją.

Tuo tikslu ji kreipėsi į ministrą pirmininką, COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto pirmininką Saulių Skvernelį, atkreipdama dėmesį į tai, kad psichologinės pagalbos ir priemonių ypač stokoja vyrai.

„Tiek vyrams, tiek moterims šis laikotarpis yra sudėtingas, visgi esamos priemonės moterims yra lengviau prieinamos. Psichologines problemas padeda įveikti Pagalbos moterims linija, veikianti visą parą, teikiama nemokamai ir užtikrinanti anonimiškumą. Linijoje dirba kvalifikuoti savanoriai. Pagalbos moterims linija finansuojama ne tik iš aukų, bet ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų. Tačiau iki šiol tokios pagalbos vyrams sulaukti yra žymiai sudėtingiau. Nėra tam specialiai skirtos telefono linijos, o esamų nevyriausybinių organizacijų resursai – labai riboti“, – teigia P. Kuzmickienė.

Asociacijos „Vyrų krizių centras“ vadovė psichologė Oksana Mačėnaitė patvirtino, kad asociacijos puslapyje nurodytu telefonu karantino laiku sulaukia penkis kartus daugiau skambučių. Tačiau tai yra asociacijos telefonas, juo atsiliepia pati O. Mačėnaitė, todėl suteikti psichologinę pagalbą visiems, kuriems jos reikia, neįmanoma.

O. Mačėnaitė teigia, kad keblioje situacijoje atsidūrusiems vyrams sunkiau prašyti pagalbos, tačiau šiuo metu skambučių intensyvumas, kurių sulaukia vyrų krizių centras, rodo, kad visuomenės emocinė sveikata išties patiria daugiau iššūkių nei įprastu – ne karantino – metu.

P. Kuzmickienė sako, kad psichinės sveikatos ekspertai pabrėžia, jog susidoroti su pandemijos padariniais emocinei sveikatai bus itin sudėtinga vidutinio amžiaus vyrams.

„Netekus darbo ir pajamų ar prisiimant pagrindinio šeimos išlaikytojo vaidmenį ir vertinant tai, kad dauguma vyrų vengia aptarti savo emocinę būklę su artimaisiais ar kreiptis pagalbos į specialistus – anonimiškumą užtikrinanti nemokama pagalbos linija vyrams yra tiesiog būtina“, – pažymėjo Seimo narė P. Kuzmickienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

o tai be mačėnaitės daugiau nieks nedirba?

o tai be mačėnaitės daugiau nieks nedirba? portretas
atsiliepia pati

AŠ portretas
Nemokėti pašalpų ir nebusiš ko gerti.Juk tom pašalpom ir priveisė tinginių alkoholikų ir įvairaus plauko smurtautojų.Darbas tik darbas duoda vaisių

J0

J0 portretas
Na neverskit bedos virusui prasigere puse lietuvos tiek vyrai tiek moterys vietoj to kad butu veze urmu koduotis tai Veryga panaikino kodavima ir paliko savai chebrai darbo gydytis vaistais pusmeciui ar net metams
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių