Po tragedijos prabilo specialistai: kodėl gimdžiusios moterys žudosi arba žudo savo kūdikius?

Grįžti į straipsnį

AGA

AGA portretas
Todel kad po gimdymo boboms buna paranoja,isterijos ir kitokie kataklizmai.Pries planuojant vaika pirma turetu praeiti psichiatru komisija kuri isduotu pazyma jog gali planuoti nestuma

gedas

gedas portretas
kvailesnio pavadinimo negali buti: kokia statistika lietuvoje>?kiek po gimdymo nusizude?1..2..Kalta depresija?Kaltininku reikia ieskoti artimuju elgesyje.

jo

jo portretas
kai valdzioj tokia parazitu partija moterys nemato ateities nei sau, nei savo vaikams

Paf

Paf portretas
Žudosi dėl to, kad šūdinoj valstybėje gyvenama. Kur spausi ten ant aferistų pataikysi

Zosė

Zosė portretas
Manau, kad kaip vaiką padaryti pasirūpino gamta, o kaip jo sulaukti, jį užauginti turi rūpintis tėvai, visuomenė. Kas šios priežasties kaltininkas, manau tyrimas parodis. Priežaščių gali būti daug, bet manęs neįtikina vyro pasakymas kad jis miegojo ir negirdėjo išeinant. Tik klausimas kur, kieno lovoje jis miegojo? Ir tik grįžęs neberado.....

nuomonė

nuomonė portretas
Kiekvienai depresijai yra priežastys...tiesą ji nusinešė jau,niekas nežinos.lengviausia bus pasakyti,kad depresija...

Irma

Irma portretas
Jeigu, tai buvo po gimdymine psichozė, reiškia moteris jau turėjusi protrūkių ir anksčiau. Tačiau nei viename straipsnyje tai nėra paminėta. Reiškia ji buvo stabilios psichikos. Jeigu moteris yra mylima, gerbiama ir šeimoje tvyro darna bei ramybė, ar ji šoktų nuo tilto su ką tik pagimdytu kūdikiu? Ats. labai paprastas ir aiškus - NE!

Na tikrai istorijai

Na tikrai istorijai portretas
Yra neaiškių momentų jūsų istorijoj. Kodėl gi pora taip ir nesusituokė, bent jau nesusirašė dėl šventos ramybės, o tik vis planavo ir planavo, ir kodėl tėvai juos išsskyrė, nors norėjo priešingo dalyko - kad anie susituoktų. Čia panašiau, kad vaikis nenorėjo įsipareigoti, ir tėvams pradėjus reikalauti vedybų, dėjo į kojas, o palikta nėščia mergina palūžo.

Aha to įdomu

Aha to įdomu portretas
Taigi jie MIEGA.

Visi tik smerkti sugebat ir teisti

Visi tik smerkti sugebat ir teisti portretas
Uz smerkima jums dievas atlygins. It dar uz piktus zodzius velionio dvasiai. Ramybe reikia velionio dvasiai duoti, o ne teisti. Netesk ir nebusi tesiamas. Kokia jus moraline teise turite tai daryti? Ar nos vienas jusu pasimatavo tos moters batus? Nei vienas jusu teiseju, piktaliezuviu, piktavaliu jos kailyje nebuvot. Ir ne jums ja teisti, dar po mirties. Palikite tos moters dvasia ramybeje, bedieviai jus, bedvasiai....

Tikra istorija kaip beigesi nestumas nesusituokus

Tikra istorija kaip beigesi nestumas nesusituokus portretas
Mano amzinatilsi dukterėcia pries daug metu, kai jai buvo 19, pastojo, draugavo su vaikinu, kartu gyveno. Kol vis gi susirado jos tėvai kur jie gyvena ir nepradėji persekioti. Jie nebuvo vedę, zadėjo tuoktis. Tevai neva kaltino paleistyvyste,kad valkatauja, kad vaikas nesantuokinis. Isskyrė juos, po to ji slapstėsi kitur būdama nėscia, Ir persekiojo tėvai ją tol, kol si nenusizude, kol neprigere vaistu nuo spaudimo. Nei jos neliko, nei vaikelio, kazkelintame menesyje, nei planuotu vedybybu. Vaikinas asaras liejo laidotyvese, o motuina apsimete laidojant dukra kad ji verkia, pazytu tokiu moteru, laputes kumutes, slidzios.

Tiesiog,

Tiesiog, portretas
kadaise psichus gydydavo. Dabar,panasu,kad psichai "gydo" visa visuomene! Va,kiek uzdirbs babkes vien sia istorija linksniuodami! O rezultatas - visa Lietuva paversta 2rniu laisveje rezervatu. Ir niekas jau nesikeis,nes atvedus mus i prota,mes nustotume finansuoti si 2rnanami,jo "auksto komendantus" cia ir "gydytojus" anapus Atlanto.

ES

ES portretas
Anoje "blogoje" sąjungoje gimdyvės 2 savaites laikydavo ligoninėse ir jomis rūpindavosi...

Įdomu

Įdomu portretas
Kodėl vyrai nežudo savo ką tik gimusių vaikų? Gal nėra tokie egoistai?

Etikos pažeidimai

Etikos pažeidimai portretas
Šis straipsnis tai etikos pažeidimų etalonas, tiek iš žurnalistų, tiek iš psichiatrės Mazaliauskienės. Kaip tokia pažeidinėjanti etiką psichiatrė gali būti Lietuvos Psichiatrų Asociacijos pirmininkė. Gėda tokiai asociacijai. Tokius atvejus aprašinėti ir komentuoti yra nusikalstama. Matai sirgo depresija, psichoze, kaltas miegantis vyras???? Tiek žurnalistų etikos komitetas turi pareikšti nuomonę, tiek psichiatrų asociacija turi pakeisti tokią pirmininkę. O vyras prisiteisti moralinę žalą.

Raganiukei

Raganiukei portretas
Tikrai norėčiau pamatyti tokią, ,nenorinčią"gimdyti ir turėti vaikelį tuos paskutinius gyvenimo metus. ...Kai mirtis prie, ,durų ",vienišai labai liūdna. ...Na, jei kas pasakys :,,būna ir vaikai nesirūpina senais tėvais. ...Ką pasėsi, tą ir pjausi...

To maksas

To maksas portretas
O tu durnius

Baisi tragedija

Baisi tragedija portretas
Labai liūdna, nors nepažįstu...galėjo gyventi, o nėra...

Negaliu patikėti

Negaliu patikėti portretas
Gimdyvės paleidžiamos į namus su VOS KELIŲ DIENŲ kūdikiais??? Kai ji po gimdymo dar nė ant kojų tvirtai neatsistojo, o reikia grįžti į namus, kur gal niekas dar neparuošta, kaip turi būti - nei virtuvėje ir šaldytuve, nei vonioje, nei kambaryje? Ir ji, dar nesutvirtėjusi, turės iš karto puldinėti nuo kūdikio prie visokių darbų, į vaistinę bėgs ir į maisto parduotuvę?

kazkaip noretusi

kazkaip noretusi portretas
aiskesnio paaiskinimo apie tevo role. Puikus santykiai, tiesiog uzmigo ir kietai miegojo? O kad kudikis yra pamirso? Nes ji ir nakti maitinti reikia, ir pampius pakeisti. Jau nekalbant apie tai, kad tevas noretu savo angeleliu pasidziaugti, pabuti. Su logika prasilenkia tas tevo pasakymas.

citata

citata portretas
Atkreipkim dėmesį, kad psichiatrė pasajė jog "...pogimdyvinė depresija dažniausiai neatsitinka kaip ūminis apendicitas, jos vystymasis turi tam tikrą trukmę ir eigą..."

To stasė

To stasė portretas
Lietuvoje visi psichiniais ir paliks, nuo to kad vieni kitus moko, o ne paprastai pasako ir palieka dar kaip tau geriau. Kiekvienas šūd..aš vadas, viršininkėlis, viršesnis nors ir grybas bet mokina ir mokina vyresnius ir su patirtimi kaip elgtis.

To to raganiukė

To to raganiukė portretas
O kas jums sakė, kad aš garbinų sovietmetį , a ? Tik parašiau faktą kaip iš tikrųjų būdavo. Nekišdavo niekas tau naujagimio tuojau po gimdymo, duodavo atsigauti. O savižudybių būdavo visais laikais.

kypsui

kypsui portretas
kai tu nusišneki,tai nei juokas neima...

Socialinė darbuotoja

Socialinė darbuotoja portretas
Daug vidinės agresijos . Karminis poveikis. Išprotėjimas gimdant . Bet tylus . Todėl medikai neįtarė nieko.

Kypsas

Kypsas portretas
konservatoriu valdziai dekokit, kad jaunimas jau sokineja nuo tiltu. Kai zalieji buvo valdzioj, tai jaunimas emigrantai is uzsienio grizinejo i Lietuva.

Morka

Morka portretas
Tai nejaugi sutuoktinis sakys, kad pykomes baremes, griebe vaika ir isejo... Aisku, kad nutyles. O pasakymas, kad "buvo idealu" atrodo naiviai. Matomai mergaitei kaupesi viskas, buvo tyli auka

TOTo Raganiukė

TOTo Raganiukė portretas
Negarbink cia tu sovietu, nesamone ! Gimdymo namai buvo totalus kosmaras, su gelezinem lovom ir stalino rezimu. O vyru isvis net neileisdavo. Zmones taip pat zudesi, tik mobiliako neturejai, tai nieko nezinojai.

Maksas

Maksas portretas
kaip begailetum, kaip bebutu, bet ji - zudike...

To Raganiukė

To Raganiukė portretas
Pritariu 100 %. Pati gimdžiau tarybiniais metais, tai po gimdymo savaitę duodavo pailsėti, atsigulėti.Kūdikiai būdavo kūdikių kambaryje ir atnešdavo į palatą tik pamaitinti. O dabar iš karto guldo su kūdikiu ir jau sekančią dieną išvaro namo. Baisu.

kai kurie žmonės nesupranta

kai kurie žmonės nesupranta portretas
kad tai yra baisi liga ir žmogus nepasirenka ja susirgt, prevencijos beveik nėra, ypač psichozės atveju, visas pasaulio suvokimas, mąstymas yra sutrikę, sau padėt žmogus tokiame momente jau negali, vienintelė viltis kad kažkas pastebės ir suvoks jog reikia imtis neatidėliotinų veiksmų. todėl visos poros, artimieji prieš gimdymą turėtų būt apmokomi, bent jau lankstinuko forma, apie galimas pogimdyvines būsenas ir ženklus kaip jas pastebėt. nes daug žmonių tiesiog nežino/netiki kad taip gali nutikt jiems, kaip kad gydytoja sako.

Raganiuke

Raganiuke portretas
"Kai kurioms jų psichologinės problemos paūmėja po gimdymo". Prašau, apgalvokite labai, prieš gimdydamos vaikus, kokia yra jūsų psichologinė būsena. Nebeturim jau ūkių, karvių ir vištų, kad reikėtų 8 vaikų padėt prie ūkio. Visada yra pasirinkimas tiesiog NE-GIM-DY-TI. Be to, moteriai turi būti dar prieš pastojant papasakojamos VISOS be išimties galimos komplikacijos. Bet niekas nepasakoja, nes matai, dar gali moteris nuspręsti negimdyti, o tada ojoj, ekonomika kris. Jei pagaliau baigtume žiūrėti į moteris, kaip į vaikų fabrikus ir pudrinti joms smegenis, kad čia yra vienintelė jų gyvenimo prasmė, gal mažiau būtų psichozių ir depresijų. Žiauriausi atvejai, apie kuriuos girdėjau, buvo kai moteris giliai širdyje nenorėjo vaikų, buvo prispausta visokių tetučių, močiučių ir dar vyro. Gimus vaikui tai nepasikeičia - tu jo tiesiog nenori. O išeiti iš tos situacijos nebegali. Tada ir lieka kelias tik žemyn nuo tilto.

Stase

Stase portretas
Kad daktarai kokie šiais laikais, (Klaipėdos gimdymo skyrius) prieš gimdymą rėkia, kad lai jeigu nesugebi pakelti skausmo tai ir negimdyk, nes visi jauni dabar ant epidūro tik ir gimdo, kokie netikę, kaip maitinti vaiką siūlo knygas paskaityti, nes gi nemokša esi ir pirmo vaiko nemoki žindyti, čia po tokio bendravimo ne viena depresiją jau ligoninėje gali gauti. Tai kaip čia taip gaunasi? Ar kyšio nori ir kol neduosi tyčiosis? Ar tokie krūviai darbo, kad mandagiai neišeina bendrauti?

daug

daug portretas
ir apie nieka,ir taip gali buti ir kitaip,ir dar treciaip,o kokia ji buvo pries gimdyma,gal jai senai blogai buvo,dabar iseina pagimde ir po keliu dienu stogas pavaziavo,cia klausimu daug

Anonimas

Anonimas portretas
Štai prie ko priveda žmones pederalnacių rėžimas. Žmonės nemato prasmės auginti vaikų skurde ir kad juos tvirkintu iškrypėliai.

Joo

 Joo portretas
Lanzbyyrgiai apvogė jaunas mamas, ir jei jos neturi pakankamai babkių lieka be socialinių garantijų, kas stipriai kerta per norą toliau gyventi. Tegul čia neskiedžia kad medicinos personalas palankiai žiūri į neturinčias pinigų.

TAI MONIKAI, KOKIA ŠALIS, KUR LANKOSI, KUR RUPINASI TA

TAI MONIKAI, KOKIA ŠALIS, KUR LANKOSI, KUR RUPINASI TA portretas
GIMDYVE. PSICHOLOGU DAUG IR NIEKO NEPADEDA. KUO TOLIAU PDICHOLOGU TUO DAUGIAU BARDAKO. GEDA PSICHOLOGAMS, KURIE NIEKO NEPADEDA, O TIK UŽ LIEZUVIO MALIMA LUPA PINIGUS. GEDA AFERISTAMS.

Chi

Chi portretas
Oi, kokie visi protingi po laiko. Būnant ligoninėje kiek išgirsti nepelnytų priekaištų iš medikų, kiek yra baimės, kai reikia paklausti apie mažylio priežiūrą, o čia gauni tokį atsaką, kad žagteli.., visi susvetimėję, pikti, tai kaip gyventi? Ne kartą esu pamąsčiusi, jog išeičiau į Nebūtį kartu su vaikučiais.., neleisčiau jiems kentėti tokiame atšiauriame pasaulyje.

Monika

Monika portretas
Liūdna skaityti, tipo turi kreiptis artimieji ar pati gimdyvė pastebėjus kitokį elgesį ar sutrikusias emocijas. Kodėl nėra Lietuvoje privalomos sistemos šioje srityje? Kodėl viskas sukasi tik apie kūdikį ir jo būklę. Normaliose šalyse moteris ir prieš gimdymą ir po jo yra stebima psichologo, lankosi net namuose visą mėnesį ar skambina ir klausinėja su psichine būsena susijusių dalykų tiek jos, tiek jos artimųjų, suteikiama pagalba. Visas pasaulis žino, kad tokia rizika egzistuoja ir motinos gyvybė vien dėl hormonų šuolių įtakos yra pavojuje, bet va Lietuva nežino blin, yra duomenų, kad kas 10-ai būna pogimdyvinė depresija ar pogimdyvinė psichozė, o skaičių, kad nesuteikta tokiam procentui pagalba tai nemato. Kol neįšoka ką tik pagimdžiusi jauna graži moteris kartu su kūdikiu į upę.

kur buvo vaiko tevas?

kur buvo vaiko tevas? portretas
prieš pora valandu parsiveže naujagimi namo ir ramiai deda hrapa net negirdi ,kad žmona iš namu išeina? lai n...sa proto .Buvo konfliktas ir tikrai girdejo nakti išeinančia žmona .Nesulaike !

tik

tik portretas
pastaba juokus megstanciam kom nes tik tokie atbuke visus lygina pagal savo buka /kurpagali kai mastymo /dezute/ dar marmaliuota o jautrus zmones neatlaiko sios vasalines itakos ir siu salygu kurios tik bloginamos===

Ieva

Ieva portretas
Iš savo patirties galiu pasakyt, kad pagimdžius vaiką, moters nebelieka.. Viskas tik aplink kūdikį, niekas nepaklausia kaip mama jaučias ir pan. Matyt ne visom lengva būna, nemoka pasakyt, kad joms blogai, tad taip ir nutinka.

Parnuxos Ekspertas

Parnuxos Ekspertas portretas
Kaikure melionus i savo uzpakali kaisioja ir neko net pasitenkinima jaucia.

BAIKIT JUOKUS. ZINAU MOTERU, KURIOS PO DARBO NUVAZIUODAVO IR

BAIKIT JUOKUS. ZINAU MOTERU, KURIOS PO DARBO NUVAZIUODAVO IR portretas
PAGIMDYDAVO. IR DAR DARYDAVO NAMU DARBUS. O CIA ISLEPIMAS IR ĮSITIKINIMAS AŠ PAGIMDŽIAU IR JAU TRAUMA. BAIKIT JUOKUS.

Abejoju

 Abejoju portretas
Tai ko gimdyves išgrrūdamos iš gimdymo namų vos net sekančią dieną,niekas net nepaklausiama, kokia jos savijauta,kokios sąlygos... nekraujuoji ir keliauk,Ar joms duodama pailsėti po gimdymo, guldoma kartu su naujagimiu,... gerai jei yra šalia vyras... " Neužmirškime, kad po gimdymo vyksta didžiuliai hormoniniai pokyčiai, kurie kartu su nuovargiu, stresu, išaugusiu atsakomybės už kitą jausmu gali sąlygoti ir liguistų būsenų atsiradimą."

BABY BLUES. NENUSIŠNEKAM PSICHIATRAI. POGIMDYMINE TRAUMA

BABY BLUES. NENUSIŠNEKAM PSICHIATRAI. POGIMDYMINE TRAUMA portretas
NEJUOKINKIT. SOVIETU MOTERYS GIMDE KARO METU, JOKIŲ PAMPERSU NEBUVO, PATOGUMŲ NEBUVO. VALGYTI MAZAI BUVO. DAR DIEDAS I KAILI DUODAVO IR PAGIMDYDAVO 18-16VAIKŲ.MAZIAU ZIUREKIT MEKSIKIETIŠKUS SERIALUS, KAI MOTERYS IŠPROTEJUSIOS VAIKSTO. BUS GERIAU. O ČIA NE IŠ GERO GYVENIMO SU KUDIKIU IŠEJO. GAL UOŠVE NERVUS GADINO, GAL SUTUOKTINIS NEVYKES BUVO. NAMŲ PROBLEMA IR NE KITAIP.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių