Quantcast

Keliaujant su šeima vystosi vaiko asmenybė

Tėvai, ruošdamiesi šeimos išvykoms į užsienį dažnai susiduria su abejonėmis, ar verta kartu imti mažamečius vaikus. Pagrindiniai argumentai prieš – sunki kelionė lėktuvu, oro permainos, netradicinis maistas, be to, sakoma, kad maži vaikai vėliau vis tiek nieko neprisimena. Iš tiesų, prisiminimus vaikai pradeda saugoti tik antraisiais gyvenimo metais, kai pradeda save suvokti kaip atskirą asmenį.

„Nuo to laiko prisiminimai gali būti išsaugoti ir atkurti po keleto mėnesių, nors jau suaugę įvykius, nutikusius iki penkerių metų, prisimena sunkiai, – sakė vaikų psichologė Alma Želvienė. – Nepaisant to, tėvai pirmiausia turėtų nuspręsti, ar vaikus vežasi tam, kad jie patirtų neišdildomų įspūdžių, ar tam, kad visa šeima pabūtų kartu ir turiningai praleistų laiką.“

Nepaisant kylančių abejonių, nemažai žmonių kasmet visgi apsisprendžia užsienyje poilsiauti su atžalomis.

„Turbūt visi puikiai žinome, jog ankstyvoji vaikystės patirtis daro didelę įtaką tolesniam žmogaus asmenybės formavimuisi. Tai, kiek teigiamų emocijų, palaikymo, džiaugsmo patirs vaikystėje ir kiek stiprus bus ryšys su tėvais, prisidės prie to, kaip sėkmingai vaikas gebės prisitaikyti tolesniame gyvenime, – apie vaiko asmenybės raidą toliau pasakojo šeimos ir vaikų psichologė. – Kuo turiningesnė vaiko patirtis, kuo glaudesnis vaiko ryšys su tėvais tiek kasdieniame gyvenime, tiek kelionių ir atostogų metu, tuo tai bus tvirtesnis pagrindas tinkamai asmenybės raidai.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių