73 metų vaistininkė: pagyvenę mes galime būti tik savo galvose

 • Teksto dydis:

Spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į senjorų gyvenimo sąlygas, sveikatos gerinimą, ugdyti pagarbą ilgus ir prasmingus metus gyvenantiems žmonėms, jog dalytume vienas kitam džiaugsmą.

Aktyviai gyvenanti ir kitus energija užkrečianti vaistininkė Irena Bulanovienė sako, kad niekas kitas negali būti už mus laimingas. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga garbingo amžiaus žmonės pataria nepamiršti judėti.

Ką tik po auksinių vestuvių šventės

I. Bulanovienė yra žmogus, kurios norisi klausytis ir mėgautis. Jos skleidžiama energija taip įkrauna, kad tik dar labiau norisi gerbti ir žavėtis garbingu amžiumi.

Sutikome Ireną iš karto po jos auksinių vestuvių minėjimo. Kaip pasakoja pati moteris, vaikai ir anūkai suorganizavo tokią šventę, kad dabar jie su vyru pasirengę laukti dar dešimt metų, nes smalsu, ar dar įmanoma atšvęsti geriau.

„Esu kilusi iš Švėkšnos, tad ten ir buvo suorganizuota visa šventė. Iš bažnyčios mes karieta keliavome iki dvaro, kur ir įvyko mano su vyru pirmasis šokis. Tiek daug metų prabėgo, o mes tokie pat laimingi ir ta laime užkrečiame visus“, – džiaugsmu dalijasi moteris.

I. Bulanovienė yra vaistinės Naujojoje Akmenėje vadovė. Nors dirba ketvirtį etato, jos pasimatymai su kolegomis visuomet labai prasmingi.

Namuose galime būti kokie tik norime, bet atidarę vaistinės duris tampame profesionalais.

„Kitais metais bus 50 metų kaip vadovauju vaistinėms. Vos baigusi studijas po pusmečio analitikės darbo, tapau vadove. Tada prasidėjo ilgas ir malonus vaistininkės darbas. Pamenu dideles dešimčių žmonių vaistines, kuriose patys gamindavome vaistus, patys viskuo rūpindavomės. Dabar vaistinė visai kitokia, joje kur kas paprasčiau, rūpesčių kur kas mažiau, turime palaikymą ir pagalbą iš visos Lietuvos, tereikia pranešti, ko mums trūksta“, –  patirtimi dalijasi moteris.

Ji pasakoja, kad pagrindinis jos ilgos darbinės patirties variklis – reiklumas ir nuotaika. Moteris pasakoja, kad jai vadovaujant taisyklė apie gerą nuotaiką darbo vietoje buvo tvirta ir nelaužoma.

„Namuose galime būti kokie tik norime, bet atidarę vaistinės duris tampame profesionalais, kurie nori padėti žmonėms pasijusti geriau. Jie to ateina į mūsų vaistinę. Todėl čia mes esame pačios geriausios nuotaikos ir atviromis širdimis siekiame būti naudingiausiais mūsų pacientams. Uždarę duris vėl būkime kokie tik norime, o vaistinėje – tik pakilūs, išklausantys ir siekiantys padėti“, – savo požiūrį dėsto moteris.

Kiekviena diena yra pati geriausia

Paklausta, iš kur ji pati pasikrauna pozityvios užkrečiančios energijos, I. Bulanovienė neslepia, jog niekas kitas už mus būti laimingais negali. To, pasak jos, turime ieškoti savyje.

Negalvokime apie savo kompleksus, jie rūpi tik mums patiems.

„Negalvokime apie savo kompleksus, jie rūpi tik mums patiems, žiūrėkime į priekį ir mėgaukimės šeima, aplinkiniais, kasdien susikurkime aplinką, kurioje jaučiamės gerai ir šypsokimės. Supraskime, kad kiekviena diena yra geriausia, ką galime turėti, todėl mėgaukimės tuo ir dalinkimės šiuo džiaugsmu“, – sako moteris.

„Eurovaistinės“ vaistinės vadovė  pastebi, kad visgi kai kurie senjorai yra linkę užsisklęsti, vis mažiau išeina iš namų. O tai, pasak specialistės, gali paskatinti net rimtas ligas.

„Aktyvumas ir bendravimas yra nepamainomas variklis gerai nuotaikai užkurti, tai neleidžia jaustis vienišiems, panirti į depresiją. Jeigu kasdien išeisite bent 20 min. pasivaikščioti, tai gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių susirgimų, pagerinti raumenų būklę, o prasidėjus rudeniui, galite net sustiprinti imunitetą prieš peršalimo ligas“, – paprastu sveikesnio ir ilgesnio gyvenimu receptu dalijasi specialistė.NAUJAUSI KOMENTARAI

...,apzvegiau SPAUDA...,

...,apzvegiau SPAUDA..., portretas
geras ORAS dabar eisiu paFIZKULTURUOTI... TASKAS
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių