Prieš lytiškai santykiaudami, ispanai turės aiškiai išsakyti savo pritarimą

Ispanijos parlamentas ketvirtadienį galutinai priėmė įstatymą, kuriuo remiantis, ateityje asmenys turės aiškiai išreikšti savo sutikimą lytiniams santykiams, kad tai nebūtų laikoma nusikaltimu.

Prieš vadinamąjį „Tik taip reiškia taip“ įstatymą balsavo dešiniosios Liaudies partijos (PP) ir dešiniosios populistinės „Vox“ parlamentarai. Jie argumentavo, kad toks įstatymas kelia pavojų nekaltumo prezumpcijos principui. Dėl įstatymo projekto parlamentas pirmą kartą balsavo gegužę, tačiau Senatas jį grąžino su nedideliais pataisymais.

Naujajame įstatyme nelieka skirtumo tarp prievartos ir agresijos. Nuo šiol seksualiniai veiksmai bus laikomi išprievartavimu – nesvarbu, ar auka priešinosi, ar santykiavo iš baimės. Už išprievartavimą ir seksualinį smurtą grės iki 15 metų kalėjimo. Be to, bus baudžiama už „gąsdinančius“ komplimentus ir sekso įrašų platinimą.

Lyčių lygybės ministrė Irene Montero įstatymą pavadino „svarbiu žingsniu keičiant seksualinę kultūrą“ šalyje. „Prievartavimo kultūrai“ ir „seksualiniam terorui“ esą bus padėtas taškas. „Feministinis judėjimas Ispanijoje kuria istoriją“, – dar gegužę džiaugėsi ministrė.

Savo iniciatyva kairioji vyriausybė reagavo į virtinę didelio atgarsio sulaukusių grupinio išprievartavimo atvejų, kai nusikaltėliai pastaraisiais metais atsipirkdavo švelniomis bausmėmis.

Didelį pasipiktinimą visų pirma sukėlė 2016 metų atvejis. Penkių jaunų vyrų grupė tada per San Fermino festivalį Pamplonoje į laiptinę įsitempė jauną moterį. Jie kelis kartus išprievartavo auką ir viską filmavo. Teismas tuo tarpu, 2018-aisiais skelbdamas nuosprendį, išžaginimo požymių neįžvelgė, nes nebuvo „nei smūgių, nei grasinimų“, o auka liko pasyvi. Nuosprendis sukėlė protestus visoje šalyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

durnių laivas

durnių laivas portretas
Nors šiais laikais galima bus ir kompiuterinę programėlę sukurti su elektroniniu parašu. Bet kol pasirašys, gali ir noras praeiti, ir kotas nulinkti...ypač jei nebus wi fi...

durnių laivas

durnių laivas portretas
Ji turės išduoti kvitą su patvirtinimu. Ir visada rankinuke nešiotis vardinę kvitų knygelę su vandens ženklais. O jis rinkti tuos kvitus ir po to kažkur atsiskaitinėti. Gal statistikai kas mėnesį ?

Alfa

Alfa portretas
Kaip gaila, kad nesupratot esmės. Labai gerai nusprendė. Kodėl moteris turi užsiimti seksu, jeigu ji nenori? Beje, ne visada ir vyrai nori. Turi būti abipusis pritarimas, tada abu patiria malonumą.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių