„Žalgiris“ svečiuose susitvarkė su „Lietkabelio“ krepšininkais

Be keturių pagrindinės sudėties žaidėjų besivertęs Kauno „Žalgiris“ (21-2) vis tiek šventė pergalę Betsafe – LKL pirmenybėse.

Martino Schillerio kariauna rezultatyvioje kovoje išvykoje 94:88 (26:30, 32:16, 18:18, 18:24) susitvarkė su Panevėžio „Lietkabeliu“ (17-9).

Svečiai šiose rungtynėse vertėsi be COVID-19 užsikrėtusių Nigelo Hayeso ir Augustine‘o Rubito, kirkšnies traumą besigydančio Artūro Milaknio bei nugaros skausmus jaučiančio Joffrey Lauvergne‘o. Tuo metu panevėžiečiams vis dar negali padėti traumą besigydantis Margiris Normantas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Patricio Garino perėmė kamuolį ir krovė jį iš viršaus (80:64), tačiau po šio momento šeimininkai laimėjo atkarpą 22:5 ir priartėjo iki minimumo – 86:87.

Lemiamą žodį rungtynėse tarė Rokas Jokubaitis, kuris pataikė tritaškį su sirena (90:86), o vėliau dar technine pražanga buvo nubaustas Nenadas Čanakas – 91:86.

„Lietkabelis“ galingai pradėjo rungtynes ir greitai įgijo 9 taškų persvarą (26:17), tačiau Lietuvos čempionai antrojo kėlinio pradžioje varžovus surakino gynybos gniaužtuose ir spurtavo 18:0 – 41:30.

Po pertraukos „Žalgiris“ apsukų nemažino ir po Pauliaus Jankūno taškų su pražanga ir Mariaus Grigonio tritaškio komandas 27-ąją minutę skyrė rekordiniai 18 taškų – 73:55.

Sezono pasirodymą nugalėtojų gretose surengęs Jankūnas per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.4/4

Kauniečių kapitonas aplenkė Virginijų Sirvydį (5008) rezultatyviausių visų laikų LKL žaidėjų rikiuotėje. Dabar žalgirietis pakilo į penktą poziciją, nes yra surinkęs 5022 taškus.

Geriausią sezono pasirodymą surengė ir Garino. Argentinietis per 14 minučių pelnė 12 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, 4 kartus prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

Šeimininkų neišgelbėjo fantastiškas Kyle'o Vinaleso pasirodymas – 28 taškai (7/10 dvit., 3/4 trit., 5/5 baud.), 7 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos ir 28 naudingumo balai per 33 minutes.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 28 (7/10 dvit., 3/4 trit., 5/5 baud., 7 rez. perd., 5 kld., 28 naud. bal.), Džordže Gagičius 19 (8/13 dvit., 9 atk. kam., 26 naud. bal.), Paulius Valinskas 14 (4/8 dvit., 2/2 trit., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 11 (9/10 baud., 3 per. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 8 (2/7 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (4/4 trit., 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Martinas Gebenas (6/7 dvit.), Lukas Lekavičius (3/8 dvit., 4 rez. perd.), Patricio Garino (2/4 trit.) po 12, Marius Grigonis 11 (4 rez. perd.), Marekas Blaževičius 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 8.