Garvežio nesustabdė: įsibėgėjęs „Anadolu Efes“ pervažiavo ir „Žalgirį“

Bedantį puolimą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ (15-14) Eurolygoje patyrė triuškinamą pralaimėjimą. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 62:89 (12:26, 16:23, 20:27, 14:13) neprilygo Stambulo „Anadolu Efes“ (18-10) krepšininkams.

Pirmąją tarpusavio dvikovą spalio 15-ąją Kaune laimėjo „Žalgiris“ (89:73).

Žalgiriečiai buvo per vieną metimą nuo didžiausio sezono pralaimėjimo, kurį lapkričio 12-ąją patyrė prieš Tel Avivo „Maccabi“, suklupdami 28 taškais (57:85).

Tai buvo penktoji kauniečių nesėkmė per pastarąsias septynerias rungtynes. Su 15 laimėjimų per 29 turus „Žalgiris“ rikiuojasi devintoje turnyrinės lentelės vietoje.

Pergalę iškovojusiam „Anadolu Efes“ tai buvo 10-asis laimėjimas per 11 rungtynių.

Mačą uraganiškai pradėjo svečiai ir jau 12-ąją rungtynių minutę po Chriso Singletono tolimo metimo turėjo 20 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki ilgosios pertraukos (49:28).

Per pirmąją rungtynių pusę kauniečiai realizavo 11 metimų iš 33 (33,3 proc.). Tuo metu turkų pataikymas iš žaidimo – 56 procentai (17 iš 30).

Antrajame kėlinyje nugaros traumą patyrė pagrindinis „Žalgirio“ centras Joffrey Lauvergne‘as. Aukštaūgis bandė grįžti į aikštelę, tačiau nesėkmingai ir po ilgosios pertraukos ant parketo nebepasirodė.

Galutinai kauniečiai palūžo trečiajame kėlinyje, kuomet iš varžovų sulaukė spurto 6:0 ir po Rodrigue’o Beaubois 4 taškų paeiliui deficitas pasiekė 27 taškus (43:70).

Rungtynėse Kauniečiai realizavo 18 dvitaškių iš 48 (47,4 proc.). Tuo metu turkų pataikymas iš artimos distancijos siekė beveik 70 procentų (16 iš 23).

Naudingiausiai Turkijos klubo gretose žaidė Vasilije Micičius, kuris per 30 minučių pelnė 17 taškų (3/4 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

Jam talkino Shane'as Larkinas, per 28 minutes surinkęs 18 taškų (1/1 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), 1 atkovotą bei 4 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 23 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose žaidė Thomasas Walkupas, kuris per 32 minutes pelnė 15 taškų (5/7 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 bei prarado 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 18 (4/9 trit., 4 per. kam.), Vasilije Micičius 17 (2/5 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd., 25 naud.), Rodrigue'as Beaubois (2/4 trit.) ir Sertačas Šanli (4/5 dvit.) po 12, Krunoslavas Simonas 11 (3/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Chrisas Singletonas 8 (1/5 trit.), Jamesas Andersonas 7 (2/3 trit.).

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 15 (5/7 dvit., 1/5 trit., 8 rez. perd.), Marius Grigonis 14 (4/6 trit.), Augustine'as Rubitas 13 (5/11 dvit., 8 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 7.