„Žalgiris“ patiesė traumų išretintą „Maccabi“ komandą

Lukas Lekavičius antroje mačo dalyje pelnė pusė komandos taškų ir jo vedamas Kauno „Žalgiris“ (5-12) pirmą kartą šį sezoną turi pergalių seriją. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienį namie 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 20:15) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (11-6).

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje turėjo 15 taškų deficitą, tačiau šio ketvirčio pabaigoje ir trečiojo pradžioje spurtavo 19:0 ir perlaužė rungtynes – 61:63.

Per šią atkarpą Lekavičius surinko 8 taškus, o iš viso jis pelnė 23 taškus. Po ilgosios pertraukos Lekavičius įmetė 21 tašką, kai visa komanda – 44.

Trečiąjį kėlinį spurtu 12:0 baigęs „Žalgiris“ sėkmingą toną perkėlė ir į lemiamą ketvirtį. Edgaras Ulanovas pataikė puskablį, Lekavičius surinko 5 taškus iš eilės ir 33-iąją mačo minutę „Žalgiris“ turėjo 7 taškų persvarą – 60:53.

Vis tik Cohenas pelnė greitus 4 taškus, Dorsey realizavo 4 baudų metimus iš 5 ir „Maccabi“ ketvirtojo kėlinio viduryje grįžo į rungtynes – 63:64.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Žalgiris“ pirmavo 68:65, o likus 40 sekundžių Yovelis Zoosmanas prametė dvitaškį, o Cohenas užsidirbo penktąją pražangą ir Lekavičius stojo prie baudų metimų linijos, kur padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 5 taškų – 70:65.

Po šio epizodo svečiai dar kartą nesugebėjo suregzti rezultatyvaus išpuolio, o prie baudų metimų linijos buvo pasiųstas Edgaras Ulanovas. Puolėjas pataikė tik vieną baudą, tačiau turėtos persvaros pakako ir „Žalgiris“ šventė pergalę, taip nutraukdamas 6 pralaimėjimų iš eilės namuose seriją.

„Žalgirio“ lyderiu buvęs Lekavičius per 23 minutes pataikė 3 dvitaškius iš 5, 4 tritaškius iš 6 ir visas 5 mestas baudas. Įžaidėjas taip atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo bei surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 23 (3/5 dvit., 4/6 trit.), Artūras Milaknis (1/6 trit.), Zachas LeDay (1/9 dvit., 8/8 baudos), Edgaras Ulanovas po 10.

„Maccabi“: Jake‘as Cohenas 20 (8/11 dvit., 7 atk. kam.), Tyleris Dorsey 18 (4/10 trit.), Elijah Bryantas 9 (3/5 trit.).