Pagaliau: L. Lekavičiaus dvitaškis „Žalgiriui“ išplėšė dramatišką pergalę Monake

Kauno „Žalgiris“ (4-19) vėl kibo varžovams į atlapus ir nepasidavę kauniečiai pagaliau pramušė ledus – nutraukta devynių pralaimėjimų serija ir iškovota pirmoji pergalė išvykoje.

Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 83:82 (18:23, 18:23, 25:18, 22:18) parklupdė „Monaco“ (12-13) krepšininkus.

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos „Žalgiris“ vis dar laikėsi, o Pauliaus Jankūno tritaškis sumažino deficitą iki vieno metimo (74:77), netrukus Giffey pridėjo dvitaškį, o netrukus vokiečio tolimas šūvis priartino kauniečius iki minimumo (79:80).

Netrukus Willas Thomasas ir Lukas Lekavičius apsikeitė dvitaškiais, o Mike‘as Jamesas nepataikė tritaškio ir „Žalgiriui“ atsivėrė šansas persverti rezultatą ir tai likus 17 sekundžių padarė Lukas Lekavičius (83:82).

„Monaco“ lemiamą ataką patikėjo Mike'ui Jamesui. Prancūzų žvaigždė puolime liko prieš Joshą Nebo bei išmetė sudėtingą tritaškį per žalgiriečio rankas, kuris skriejo pro šalį ir „Žalgiris“ triumfavo.

Naudingiausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo sezono rungtynes sužaidęs Giffey, kuris per 14,5 minutės surinko 15 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 23 naudingumo balus.

Donato Motiejūno sąskaitoje per 19,5 minutės buvo 12 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), 6 atkovoti bei 2 prarasti kamuoliai, klaida ir 17 naudingumo balų.

Dwayne'as Baconas per 27 minutes pelnė 18 taškų (1/3 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

„Monaco“: Dwayne'as Baconas (4/6 trit.) ir Mike'as Jamesas (5/11 dvit., 2/7 trit., 4 rez. perd.) po 18, Donatas Motiejūnas 12 (6/7 dvit., 6 atk. kam.), Willas Thomasas 10, Alpha Diallo 9 (5/8 baud.).

„Žalgiris“: Nielsas Giffey 15 (2/2 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam.), Artūras Milaknis 14 (4/8 trit.), Joffrey Lauvergne'as 13 (6/8 dvit.), Tyleris Cavanaugh 9, Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.) ir Joshas Nebo po 7.

Šiame straipsnyje: EurolygaKauno ŽalgirisMonaco