„Žalgirio“ krepšininkai sutriuškinti Stambule

Dar pirmajame kėlinyje sustojęs Kauno „Žalgiris“ (15-15) Eurolygoje patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 61:84 (18:28, 8:17, 20:21, 15:18) neprilygo Stambulo „Fenerbahče“ (18-12) krepšininkams.

Pirmąją tarpusavio dvikovą 99:62 laimėjo „Žalgiris“.

Tai buvo trečioji kauniečių nesėkmė paeiliui ir penktoji iš eilės išvykoje.

Su 15 laimėjimų per 30 turų „Žalgiris“ nukrito į 11 vietą. Rytoj rungtynėmis mažiau sužaidusi „Valencia“ (15-14) žais prieš absoliutų autsaiderį – Maskvos srities „Chimki“ (3-25) ir turės progą įsitvirtinti dešimtoje vietoje.

„Fenerbahče“ lietuvis Edgaras Ulanovas dėl klubo skausmų rungtynėms registruotas nebuvo.

Nugalėjusi „Žalgirį“, Turkijos ekipa pergalėmis aplenkė Madrido „Real“ (17-12) ir pakilo į šeštąją turnyrinės lentelės vietą. Karališkasis klubas šiandien žaidžia rungtynes prieš Maskvos CSKA ir jeigu ispanai šiandien patirs nesėkmę, ilgesniam laikui užleis „Fenerbahče“ šeštąją poziciją.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie pirmojo kėlinio viduryje po Joffrey Lauvergne‘o dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą (4:9).

Vis dėlto persvara svečiai pasielgė neilgai ir darbo ėmęsis Nando De Colo sugrąžino „Fenerbahče“ į vėžes, ketvirčio pabaigoje pelnė 4 taškus ir po 10 minučių turkai turėjo dviženklį pranašumą (28:18).

Antrajame kėlinyje šeimininkai tiesiog dominavo rinkdami pigius taškus, tuo metu „Žalgiriui“ leisdami pataikyti 4 metimus iš žaidimo ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 19 taškų pranašumą (45:26).

Antroji rungtynių dalis tapo formalumu. Šeimininkų garvežys ir toliau riedėjo užtikrintai, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po Danilo Barthelio tolimo šūvio skirtumas tarp komandų siekė 30 taškų (76:46).

Nugalėtojų gretose ryškiausiai žaidė Vesely, kuris per 32 minutes pelnė 21 tašką (9/10 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Naudingiausiai „Žalgiryje“ rungtyniavo Marius Grigonis. Gynėjas per 32 minutes pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 1/6 trit., 3/3 baud) atkovojo, perėmė bei prarado po 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 21 (9/10 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 32 naud.), Nando De Colo 16 (3/4 trit., 6 rez. perd.), Dyshawnas Pierre'as 12 (2/3 trit., 2 blok.), Marko Guduričius 9, Lorenzo Brownas (4/7 dvit., 5 rez. perd.) ir Tarikas Biberovičius (2/2 trit.) po 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 12 (5/7 dvit.), Thomasas Walkupas 11 (3/5 trit.), Marius Grigonis 10 (1/6 trit., 8 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 8 (2/5 trit.).