„Žalgirio“ jaunimas tapo NKL lyderiais

Kauno „Žalgirio“ dubleriai tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – „Vikinglotto“) čempionato lyderiais.  Arvydo Gronskio auklėtiniai svečiuose 82:75 nukovė artimiausius konkurentus „Gargždų“ krepšininkus ir įsirašė 15-ąją pergalę.

Kauniečiai į Žemaitiją nuvyko nusiteikę nutraukti varžovų pergalių seriją. Prieš tai gargždiškiai, laimėję 5 mačus iš eilės, buvo pakilę į NKL viršūnę ir pagal pergales paviję žalgiriečius. Patyrusio savo kapitono Vitalijaus Kozio vedami svečiai nuo pirmojo kėlinio perėmė iniciatyvą ir ją išlaikė iki pat ketvirtojo kėlinio. Tačiau patyrusio puolėjo Modesto Kumpio pastangomis gargždiškiai sugebėjo rezultatą išlyginti 61:61. Vis dėlto kauniečiai nesutriko ir smogė atgal (7:0). Per likusį laiką komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet svečiai sėkmės nebepaleido.

Nugalėtojams Vitalijus Kozys surinko 30 naudingumo balų. Vidurio puolėjas per 29 minutes pelnė 17 taškų (2/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių ir 7/8 baudos metimų). Jis atkovojo 12 kamuolių, du perėmė, vieną prarado, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei išprovokavo 8 pražangas. Kitas „centras“ Giedrius Bergaudas pridėjo 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius. Tiek pat taškų pelnė ir Radvilas Kneižys, o gynėjai Mantas Rubštavičius ir Titas Sargiūnas surinko po 9 taškus.

Šeimininkų gretose tokį pat kaip V.Kozio naudingumą pademonstravo Modestas Kumpys, įmetęs 22 taškus, pataikęs 4 tritaškius ir atkovojęs 9 kamuolius. Gargždų ekipos veteranas Mantas Ruikis pelnė 15 taškų, Ernestas Bružas 10, Rimantas Daunys 9, Deividas Anužis 8.

Šios pergalės dėka „Žalgiris-2“ pasiekė turnyro lentelės viršūnę. Komandos sąskaitoje 15 pergalių ir 6 pralaimėjimai. Viena pergale mažiau turi iš karto net trys kolektyvai, tačiau visi jie yra žaidę mažiau rungtynių. Jonavos „CBET“, esanti saviizoliacijoje dėl viruso, žaidė net 5 mačais mažiau, „Gargždai“ – dviem, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – vienu. Neseniai žalgiriečiai sužinojo, jog jiems teks koreguoti varžybų planus, nes dėl pandeminės situacijos buvo nukeltas sausio pabaigoje Miunchene turėjęs vykti Eurolygos jaunimo atrankos turnyras.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2NKLGargždai