„Žalgirio“ arenos erdvės marijampoliečių nesutrikdė

Įspūdingos Kauno „Žalgirio“ arenos erdvės nesutrikdė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkų. Pirmą sykį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Vikinglotto) čempionato rungtynes pagrindinėje šalies arenoje žaidę marijampoliečiai 81:67 nukovė „Žalgirio“ dublerių ekipą ir sugrąžino skolą už pirmajame rate namuose patirtą pralaimėjimą.

NKL lyderių dvikova į „Žalgirio“ areną buvo perkelta dėl techninių problemų įprastinėje dublerių treniruočių bei rungtynių salėje – „Žalgirio“ treniruočių centre. Roko Stankevičiaus vedami svečiai nuo pat rungtynių pradžios ėmė diktuoti savo sąlygas. „Sūduviečiai“ ypač sėkmingai spurtavo antrajame kėlinyje, kai gynėjas Jonas Zakas pataikė tritaškį bei pridėjo tris baudos metimus, o dar vieną tolimą bombą paleido Žygimantas Šimonis. Ilsėtis Povilo Šakinio auklėtiniai išėjo pirmaudami įtikinamai – 45:31. Kauniečiai bandė atsakyti Giedriaus Bergaudo tritaškiais. 212 cm ūgio vidurio puolėjas pataikė du tolimus metimus paeiliui. Tačiau svečiai atlaikė šeimininkų šturmą ir užtikrintai nukeliavo 15-osios pergalės link. Žalgiriečių neišgelbėjo ir 16:13 laimėtas paskutinis ketvirtis. „Sūduvos-Mantingos“ roges tempes Rokas Stankevičius per 26 minutes surinko 29 naudingumo balus. Jis pelnė 24 taškus (7/12 dvit., 2/5 trit., 4/5 baud.) bei atkovojo 9 kamuolius.

Marijampolės komandoje debiutavo neseniai ją papildęs puolėjas Rokas Ūzas.

„Sūduvai-Mantingai“ vidurio puolėjas Edvinas Jezukevičius pridėjo 17 taškų (3/5 dvit., 8/12 baud.), Jonas Zakas 14 (3/4 trit.), Žygimantas Šimonis 12 (4/7 trit.).

„Žalgiriui-2“ daugiausia taškų pelnė: Giedrius Bergaudas 18 (4/5 dvit., 2/4 trit.), Mantas Rubštavičius 14 (3/4 dvit., 1/4 trit.), Karolis Babušis 7 (1/5 dvit., 1/7 trit.).

Marijampoliečiai tapo NKL pirmenybių lyderiais, aplenkę taip pat 15 pergalių, bet viena nesėkme daugiau turinčius jaunuosius žalgiriečius bei iki šiol pirmavusius „Gargždus“. Pastaroji ekipa netikėtai triuškinamai 68:94 nusileido apatinėje turnyro lentelės dalyje žengiančiam Klaipėdos  „Neptūnui-Akvaservis“. Gargždiškių sąskaitoje liko 15 laimėjimų ir 7 nesėkmės.