„Žalgirį“ sutriuškinęs „Rytas“ triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre

Ąžuolo Tubelio ir Augusto Marčiulionio vedamas Vilniaus „Ryto“ jaunimas Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finale Kaune 84:63 (19:19, 21:17, 23:16, 21:10) įveikė „Žalgirio“ U18 ekipą ir užsitikrino vietą finaliniame turnyre.

Vilniečiai atsirevanšavo šeimininkų komandai už praėjusių metų atrankos turnyro finale patirtą nesėkmę 79:92.

Edvino Justos auklėtiniai rungtynių eigą perlaužė po pertraukos, kai laimėjo atkarpą 9:2 (49:38), o prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklę persvarą – 63:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Dominykas Stenionis tritaškiu sumažino atsilikimą iki vienženklio (55:63), tačiau vilniečiai surengė dar vieną spurtą ir po A. Marčiulionio tritaškio komandas jau skyrė 18 taškų (75:57).

Dvikova prasidėjo apylygiai, tačiau A. Tubelio vedami vilniečiai spurtavo 9:0 ir susikrovė apčiuopiamą persvarą – 16:8.

Vis dėlto kauniečiai dar pirmajame kėlinyje išlygino rezultatą (19:19), o į pertrauką komandos išėjo ilsėtis „Rytui“ turint keturių taškų persvarą – 40:36.

Fantastiškai žaidęs A. Tubelio ir A. Marčiulionio duetas nugalėtojams iš viso pelnė 50 taškų ir surinko 59 naudingumo balus.

Naudingiausiu rungtynių žaidėjų buvęs A. Tubelis per 38 minutes pelnė 25 taškus (9/18 dvit., 7/11 baud.), atkovojo 15 kamuolių, išprovokavo 12 pražangų ir surinko 37 naudingumo balus.

A. Marčiulionis vilniečiams per 31 minutę įmetė 25 taškus (9/13 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidęs Mantas Rubštavičius per 21 minutę pelnė 20 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, prasižengė 5 kartus ir surinko 18 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Mantas Rubštavičius 20 (4/6 trit., 6/6 baud.), Paulius Murauskas ir Matas Repšys po 11.

„Rytas“: Ąžuolas Tubelis (9/18 dvit., 7/11 baud., 15 atk. kam., 12 išpr. praž., 37 naud. bal.) ir Augustas Marčiulionis po 25 (9/13 dvit., 22 naud. bal.), Andreas Kalogiros 11 (12 atk. kam., 28 naud. bal.).