Žaidimą kontroliavę Prienų krepšininkai pratęsimo neišplėšė

Vienintelis šeštadienio mūšis „Betsafe“-Lietuvos krepšinio lygoje buvo labai reikšmingas abiem ekipoms. Ir namuose žaidusi Prienų „CBet“, ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ siekė penktosios pergalės ir galimybės priartėti prie lyderių ketverto. Užduotis pakluso svečiams, rezultatyviame mače triumfavusiems 99:96.

Nuo pat dvikovos pradžios šeimininkus į priekį tempė Marquisas Wrigtas, pelnęs 7 taškus. Daugiausia jo bei Remigijaus Minioto dėka prieniškiai perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo sąlygas. Kėlinį tolimu metimu baigė Mindaugas Sušinskas – 26:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Wrighto siautuliu. Amerikietis nardė po „Pieno žvaigždžių“ krepšiu, taikliai atakavo ir nuo tritaškio linijos, iki ilgosios pertraukos surinkdamas 14 taškų - didžiąją dalį savo įprasto LKL rezultatyvumo vidurkio (17 taškų). Vikraus gynėjo dėka skirtumas pasiekė 13 taškų (39:26). Kai jau atrodė, jog prieniškiams pavyks atitrūkti triuškinamu skirtumu, atkuto Pasvalio ekipos lyderiai. „Pieno žvaigždes“ gelbėti bandęs 38 metų serbų kilmės veteranas iš Bulgarijos Branko Mirkovičius pataikė keletą metimų, jam naudingai talkino amerikietis Jahennsas Manigat, tačiau svariausią žodį tarė Tomas Lekūnas. Atletiškas puolėjas paskutinę kėlinio minutę, varžovams pirmaujant 7 taškais, pataikė tritaškį su pražanga ir nukirpo atsilikimą iki vieno metimo. Prieniškiai guodėsi tik Tomo Digbeu dvitaškiu aidint sirenai – 47:42. „Žalgiriui“ priklausantis prancūzas per du kėlinius sukaupė 11 taškų.

Vis dėlto po ilgosios pertraukos vaizdas apsivertė aukštyn kojomis. Prie to labiausiai prisidėjo T.Lekūnas, ėmęs be gailesčio smaigstyti šeimininkų krepšį tritaškiais, bei LKL naujokas Edgaras Želionis. Neseniai į Pasvalį atvykęs patyręs vidurio puolėjas vieną po kito siuntė į tikslą metimus iš po krepšio. M.Sušinskas, M.Wrightas, Egidijus Dimša, pataikęs visus penkis dvitaškius, dar sugebėjo išlaikyti nedidelį pranašumą.

Vis dėlto paskutiniame ketvirtyje pasvaliečiai spurtavo 32:24. Mačo likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. „CBet“ puolėjas Einaras Tubutis nepataikė svarbaus metimo likus vos 83 sek. – 90:92. Tačiau kone svarbiausią mačo šūvį įsūdė Jahennsas Manigat (95:90). Tiesa, tas pats amerikietis, likus 3 sek. ir jo komandai pirmaujant 95:92, nesugebėjo tinkamai išmesti kamuolio iš užribio, tad šis atiteko prieniškiams. Vis dėlto, net ir pagirtinai kovoję, Manto Šerniaus auklėtiniai savo šansu nepasinaudojo ir patyrė jau 7-ąjį pralaimėjimą per 11 mačų.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė: Tomas Lekūnas 22 (6 atk. kam., 5/10 trit.), Edgaras Želionis 20, Branko Mirkovičius 17, Paulius Petrilevičius 12 (6 rez. perd.), Jahennsas Manigat 11 (8 rez. perd., 3/6 trit.).

„CBet“: Marquisas Wrightas 25 (7 rez. perd.), Mindaugas Sušinskas 17, Tomas Digbeu 15 (0/5 trit.), Regimantas Miniotas 13 (8 atk. kam.), Egidijus Dimša 11.

Po mūšio Prienuose „Pieno žvaigždės“ su 5 pergalėmis ir tiek pat nesėkmių pakilo į 5-ąją poziciją. Prienų klubas su 4 laimėjimais ir 7 pralaimėjimais žengia septinti.