Iš Vroclavo peklos išlipęs „Lietkabelis“ Europos taurės turnyre startavo pergale

Sėkmingai Europos taurės varžybas pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ (1-0) komanda. Nenado Čanako auklėtiniai Vroclave 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10) įveikė Vroclavo „Šlask“ (0-1) ekipą.

Rungtynes šiek tiek geriau pradėjo panevėžiečiai ir po dviejų Gedimino Oreliko, bei vieno Tado Vaičiūno tritaškio turėjo minimalų pranašumą (11:10). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau taip pat žaidė panevėžiečiai, kurie Kristupo Žemaičio tritaškio prieš antrąjį kėlinį turėjo 5 taškų persvarą (19:14).

Antrąjį ketvirtį su didesne energija pradėjo Panevėžio komanda, kuri savo pranašumą padidino iki rekordinių 8 taškų (25:17). Vis tik tuomet Vroclavo ekipą truktelėjo Aleksanderis Dziewa ir Ivanas Ramljakas, kurių pastangomis „Šlask“ komandos deficitas sumažėjo iki 4 taškų (29:33). Šis Lenkijos skirtumas išliko iki pat kėlinio pabaigos (32:36).

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelio“ krepšininkai įkrito į duobę ir 4 minutes negalėjo rasti kelių link varžovų krepšio. Kraujo skonį pajautę Vroclavo krepšininkai įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (49:43). Vis tik Žemaitis smeigė tritaški, Gabrielius Maldūnas bei Panagiotis Kalaitzakis pelnė taškus greitoje atakoje bei prieš lemiamą ketvirtį išvedė Panevėžio komandą į priekį (50:49).

Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos Lenkijos ekipa atsilikinėjo 3 taškais (53:56), tačiau tuomet „Lietkabelio “ krepšininkai spurtavo 9:0 ir įgijo 10 taškų persvarą (65:55). Per likusį laiką Vroclavo ekipai nepavyko sumažinti deficito ir Panevėžio komanda pergale pradėjo Europos taurės varžybas.

„Šlask“: Cyrilas Langevine'as 19 (9/10 dvit., 1/5 baud., 8 atk. kam.), Aleksanderis Dziewa 14 (4/4 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), Ivanas Ramljakas 11, Jakubas Karolakas 5.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12 (3/3 dvit., 2/7 dvit.), Gediminas Orelikas (1/1 dvit., 3/7 trit.), Vytenis Lipkevičius (1/4 dvit., 1.4 trit., 5/5 baud.) ir Kristupas Žemaitis po 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.).