Veterano klasė: lietuvius eliminavę ispanai nugalėjo suomius, žengė į pusfinalį

37-erių Rudy Fernandezas parodė, kad vis dar turi daug parako.

Ispanijos rinktinė eilinį kartą pateko tarp keturių stipriausių Europos komandų.

Sergio Scariolo auklėtiniai ketvirtfinalyje 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) palaužė Suomijos rinktinę ir iškopė į pusfinalį, kuriame susikaus su Graikijos bei Vokietijos poros nugalėtoju.

Tai yra vienuoliktas čempionatas paeiliui, kuomet ispanai patenka į pusfinalį. Šio etapo jie nepraleidžia nuo 1999 metų, kuomet Lietuvos rinktinė dar žaidė Arvydas Sabonis.

Likus 4 minutėms iki mačo pabaigos suomiai kvėpavo į ispanų nugaras (82:84) ir turėjo progą išlyginti arba persverti rezultatą, tačiau kamuolį perėmė Rudy Fernandezas, Dario Brizuela po Fernandezo perdavimo smeigė tritaškį, tolimą metimą pridėjo tas pats Rudy ir likus 2,5 minutės ispanai susikrovė 8 taškų pranašumą (90:82).

Netrukus Fernandezas įsmeigė dar vieną žudikišką tolimą šūvį ir likus 2 minutėms persvara pasiekė 11 taškų (95:84).

Per likusį laiką suomiai stebuklo nebesukūrė, ispanai triumfavo ir tapo pirmąja komanda šiame čempionate, sugrįžusia iš 15 taškų deficito ir laimėjusia rungtynes (35:50).

Fernandezas per 18 minučių surinko 11 taškų (1/2 dvit., 3/5 trit.), 1 atkovotą bei 5 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 15 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Willy Hernangomezas, kurio sąskaitoje buvo 27 taškai (10/13 dvit., 7/8 baud.), 5 atkovoti kamuoliai ir 28 naudingumo balai.

Nuo pralaimėjimo suomių neišgelbėjo Lauri Markkanenas, kuris pasižymėjo 28 taškais (8/12 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyviais perdavimais ir 35 naudingumo balais.

Tai buvo paskutinės veteranų Shawno Huffo ir Petteri Koponeno rungtynės Suomijos komandoje. 38-erių Huffas rinktinei atidavė 17 metų, 34-erių Koponenas – 15.

Suomiškas puolimo uraganas prasidėjo nuo pat pirmojo kėlinio. Nors lyderis Markkanenas pelnė vos 2 taškus, remdamiesi komandinėmis pastangomis, greitu puolimu ir tritaškiais, suomiai dominavo ir po Mikaelio Jantuneno metimo iš pusės aikštės susikrovė 11 taškų pranašumą (30:19).

Įsijungus Markkanenui (10 taškų), suomiai toliau nemažino apsukų, išlaikė iniciatyvą ir į pertrauką nusinešė 9 taškų persvarą (52:43). Ispanus gelbėjo broliai Hernangomezai, kartu surinkę 23 taškus.

Tačiau po pertraukos ispanai užsikūrė kaip reikiant: Scariolo kariauna galingai spurtavo 30:15, per trečiąjį ketvirtį dominavęs W. Hernangomezas surinko 12 taškų, o Ispanijos ekipa prieš lemiamą kėlinį įgijo 6 taškų pranašumą (73:67).

Ispanija: Willy Hernangomezas 27 (10/13 dvit., 5 atk. kam.), Juancho Hernangomezas 15, Dario Brizuela 14, Rudy Fernandezas 11 (5 per. kam.), Lorenzo Brownas 10 (11 rez. perd.).

Suomija: Lauri Markkanenas 28 (11 atk. kam., 35 naud.), Mikaelis Jantunenas 18, Alexanderis Madsenas 13, Sasu Salinas 11.