V. Kariniauską praradęs „Rytas“ panaikino didžiulį deficitą, bet krito po 50 minučių kovos Stambule

Vilniaus „Rytas“ (1-2) FIBA Čempionų lygos trečiose grupės rungtynėse dėl traumos prarado Vaidą Kariniauską ir Stambule per antrąjį pratęsimą 79:82 (6:22, 21:22, 21:11, 21:14, 5:5, 5:8) krito prieš vietos „Bešiktaš“ (2-1).

Lemiamoje antrojo pratęsimo atakoje Mindaugas Girdžiūnas ir Margiris Normantas tritaškiais metimais galėjo išplėšti trečiąjį pratęsimą, bet jų šūviai skriejo pro šalį.

„Rytas“ turėjo puikią progą laimėti per pagrindinį laiką, kadangi atsiliekant 1 tašku ir likus 1,6 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Ivanas Buva stojo mesti baudų metimų. Visgi centras pataikė tik vieną baudą ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Trečiojo kėlinio viduryje, kuomet „Rytas“ atsiliko 19 taškų skirtumu, vilniečiai dėl traumos neteko Vaido Kariniausko.

Nesėkmingai ant parketo nusileidęs įžaidėjas susižeidė čiurną ir rėkdamas iš skausmo nušuoliavo ant vienos kojos link atsarginių žaidėjų suolelio, o po kelių sekundžių patraukė į rūbinę.

Kariniauskas ant parketo nebegrįžo.

Sužaidus 27 minutes „Rytas“ turėjo antirekordinį 21 taško deficitą, tačiau nepalūžo. Vilniečiai kėlinį baigė spurtu 14:0 ir priartėjo iki 7 taškų – 48:55.

Vilniečiai nestabdė ir ketvirtajame kėlinyje, o prasidėjus priešpaskutinei minutei Maurice'as Ndouras dėjimu „Rytą“ išvedė į priekį 65:64. Galiausiai Buva likus 1,6 sek. įmetė vieną baudą iš dviejų ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pratęsime likus 34 sekundėms rezultatas buvo lygus (74:74), o „Rytas“ organizavo lemiamą ataką. Visgi Arnui Butkevičiui buvo skirta pražanga puolime. Isaiah Whiteheadas lemiamo metimo nepataikė ir dvikova persikėlė į antrąjį pratęsimą.

Jo pradžioje „Bešiktaš“ spurtavo 5:0, bet tuo pačiu atsakė ir „Rytas“ – Margiris Normantas sumetė baudas, Gytis Radzevičius pasižymėjo iš toli, o likus 46 sek. rezultatas tapo lygus 79:79,

Galiausiai „Bešiktaš“ persvarą suteikė Whiteheado dvitaškis ir Rondae Holliso-Jeffersono baudos metimas (82:79), o lemiami vilniečių šūviai trečiojo pratęsimo neišplėšė.

„Rytas“ 21 taško deficitą turėjo jau antrajame kėlinyje (8:29), o vėliau ši riba buvo pasiekta dar ne vieną kartą.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Gytis Radzevičius, kurio sąskaitoje per 41 minutę buvo 13 taškų (3/4 trit., 4/4 baudų) ir 3 atkovoti kamuoliai.

Stambulo komandai Dedricas Lawsonas per 46 minutes pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai žaidė 21 tašką įmetęs Trevonas Bluiettas 21 (4/7 dvit., 3/6 trit.).

„Bešiktaš“: Trevonas Bluiettas 21 (4/7 dvit., 3/6 trit., 6 atk. kam.), Dedricas Lawsonas 17 (7/10 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld., 25 naud. bal.), Isaiah Whiteheadas 16 (6/14 dvit., 1/6 trit., 9 rez. perd.), Joshua Reavesas 7 (6 atk. kam., 3 per. kam., 4 blok., 4 kld.).

„Rytas“: Margiris Normantas 18 (3/8 trit., 5/5 baud.), Gytis Radzevičius (3/4 trit.) ir Mindaugas Girdžiūnas (5/6 dvit., 5 rez. perd.) po 13, Ivanas Buva 12 (5/13 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Maurice'as Ndouras 9 (4/10 dvit., 2 blok.).