Užtikrintas pasiruošimo startas: Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo estus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai atidarė draugiškų rungtynių ciklą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdoje 84:70 (21:12, 20:14, 28:19, 15:25) nugalėjo Estiją.

Pasiruošimo cikle laukia dar 6 draugiškos rungtynės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rugpjūčio 24 ir 27 d. dar sužais pasaulio čempionato atrankos mačus, o rugsėjo 1 d. startuos Europos čempionate.

Lietuva ir Estija netrukus sužais dar vieną kontrolinį mačą – ekipos susitiks rugpjūčio 7 d. Alytuje.

Pirmajame mače nerungtyniavo individualiai iki šiol sportavę Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, kiek vėliau prisijungęs Ignas Brazdeikis ir Mindaugas Kuzminskas.

Nuo pat pirmųjų minučių lietuviai ėmė demonstruoti savo pajėgumą. Tris dvitaškius paeiliui vainikavo Arno Butkevičiaus tritaškis ir Lietuva įgijo 8 taškų persvarą (9:1). Kerras Kriisa kiek priartino svečius (8:12), bet lietuviai vėl nurūko į priekį (21:12).

Antrajame ketvirtyje įsismagino Lietuvos tritaškininkai. Po tritaškį sumetė Rokas Giedraitis, Tomas Dimša, Kristupas Žemaitis bei Eigirdas Žukauskas, o tai leido išauginti persvarą iki 17 taškų (41:24). Iki pertraukos estai labai nežymiai priartėjo (26:41).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Siimo-Sanderio Vene aštuonių taškų atkarpa, bet didesnės įtakos rungtynių rezultatui ji nepadarė. Lietuviai užtikrintai laikė pranašumą, o po Martyno Echodo dvitaškio su pražanga įgijo 20 taškų persvarą (58:38).

Iki lemiamo ketvirčio lietuviai susikūrė 24 taškų pranašumą (69:45), o per likusį laiką svečiams intrigos įplieksti nepavyko.

Lietuva: Martynas Echodas 15 (6 atk. kam.), Rokas Giedraitis 13 (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baudų), Tomas Dimša 10 (2/4 trit.), Marius Grigonis 9 (4 rez. perd., 4 atk. kam.), Laurynas Birutis, Donatas Tarolis ir Kristupas Žemaitis po 7.

Estija: Kristianas Kullamae 15, Matthiasas Tassas 14, Kerras Kriisa ir Siimas-Sanderis Vene po 9.