Už emocijų protrūkį - piniginės nuobaudos

580 ir 205 eurai - tiek turės pakloti „7bet-NKL“ čempionato rungtynių tarp „Šilutės“ ir Kauno r. „Atleto“ dalyviai. Praėjusią savaitę Šilutėje vykusio principinio mačo metu buvo užfiksuoti dideli drausmės pažeidimai, kurie išsiskyrė žaidėjų savivale ir agresija.

Nieko blogo nežadėjusiose 7-bet-NKL pirmenybių rungtynėse laukta atkaklios kovos - ant parketo susitiko dvi turnyro lentelės kaimynės. Šilutiškiai ir kauniečiai turėjo po 14 pergalių, tiesa, pirmieji žaidė maču mažiau.

Vis dėlto niekas nesitikėjo, kad kova virs nesportine. Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio 17 sekundžių Karolis Sapiega įmetė vieną iš dviejų baudų metimų ir padidino šilutiškių persvarą iki 3 taškų (57:54). Per lemiamą ataką atsakomybės ėmėsi Paulius Danisevičius, kuris smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 57:57. Rungtynės kėlėsi į pratęsimą, kuriame pergalę 69:63 šventė šeimininkai.

Tačiau sportinį rezultatą užgožė incidentas, kilęs pratęsimo pabaigoje. Tuo metu nesportiškai pasielgė "Šilutės" aukštaūgis Povilas Gaidys. Neseniai į šią ekipą persikėlęs puolėjas, pasibaigus žaidybiniam epizodui, tyčia metė kamuolį į vieną kauniečių. Komandos draugą užstojo "Atleto" "centras" Egidijus Dimša, kelis kartus pastūmęs P. Gaidį. Netrukus į konfliktą įsitraukė ne tik dar keturi krepšininkai, bet ir „Šilutės“ sirgalius, kuris sudavė „Atleto“ žaidėjui į veidą.

Už šiuos ir kitus rungtynių protokole pažymėtus pažeidimus NKL atstovai „Šilutės“ sirgaliams skyrė dvejų rungtynių diskvalifikaciją. Paskutines dvejas reguliariojo sezono rungtynes prieš Kauno „Žalgirį-2“ (kovo 4 d.) ir „Telšius“ (kovo 9 d.) šilutiškiai turės žaisti tuščioje namų salėje.

E. Dimšą agresyviai užsipuolusiam „Šilutės“ fanui šį sezoną nebeleidžiama lankytis namų rungtynėse.

Dar prieš pratęsimą buvo užfiksuotas incidentas, kai sirgalius pateko į aikštę ir prisiartino prie teisėjų, mėgindamas daryti spaudimą. Kadangi „Šilutės“ ir „Atleto“ akistatą stebėjo 237 žiūrovai, salėje privalėjo budėti trys apsaugos darbuotojai, tačiau minėtose rungtynėse šis „7bet-NKL“ nuostatas nebuvo įvykdytas.

„7bet-NKL“ nubaudė „Šilutės“ klubą ir krepšininkus piniginėmis baudomis, kurių bendra suma siekia 580 eurų. „Šilutės“ žaidėjas P. Gaidys ir „Atleto“ puolėjas E. Dimša taip pat sulaukė piniginės baudos ir turės praleisti artimiausias savo ekipų rungtynes už diskvalifikacines pražangas. P. Gaidys negalės rungtyniauti mače su „Vyčiu-VDU“ (kovo 2 d.), o E. Dimša – rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Piniginių baudų sulaukė ir incidento metu suolelio zoną palikę „Šilutės“ gynėjas Deividas Anužis ir trys „Atleto“ krepšininkai: Rokas Grėbliūnas, Tomas Kuzminskas ir Edas Valenta. Kauno r. krepšininkų bendra baudos suma siekia 205 eurus.

Šiame straipsnyje: NKLŠilutėmuštynės