Uraganinį puolimą pademonstravęs „Rytas“ sutriuškino Estijos čempionus

Vilniaus „Rytas“ ikisezoninėse rungtynėse iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai draugiško turnyro rungtynėse namuose 103:86 (24:24, 30:14, 26:21, 23:27) sutriuškino Talino „Kalev“ ekipą ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje bei kelialapį į turnyro finalą.

Nuo pirmųjų minučių iniciatyvą perėmę vilniečiai jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui turėjo dviženklę persvarą ir stabiliai didino savo pranašumą visų rungtynių metų.

Dar prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ pirmavo 16 taškų persvara (54:38), o trečiajame ketvirtyje šeimininkai svečius iš Estijos triuškino 25 taškų pranašumu – 80:55.

„Kalev“ ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo sumažinę deficitą iki 12 taškų, tačiau „Rytas“ greitai atstatė solidesnę persvarą ir užtikrintai užbaigė rungtynes.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Margiris Normantas surinko 20 taškų (4/4 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką ir 4 klaidas.

Gytis Radzevičius pridėjo 17 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.) ir 9 atkovotus kamuolius. Mindaugo Girdžiūno sąskaitoje – 15 taškų (3/4 dvit., 3/7 trit.).

100-ąjį komandos tašką pelnęs ir „Ryto“ peržiūroje esantis T.J. Starksas per 16 minučių pelnė 14 taškų (5/6 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 2 sykius suklydo.

Pirmadienį „Rytas“ 104:85 susitvarkė su Norčiopingo „Dolphins“ ekipa.

„Rytas“: Margiris Normantas 20 (4/4 dvit., 3/7 trit.), Gytis Radzevičius 17 (9 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 15 (3/7 trit.), Ivanas Buva (4/9 dvit., 12 atk. kam.) ir T.J. Starksas (5/6 dvit.) po 14, Arnas Butkevičius 7, Vaidas Kariniauskas 6 (7 rez. perd.), Arnas Adomavičius 5, Andreas Kalogiros ir Martynas Pacevičius taškų nepelnė.

„Kalev“: Jequanas Lewisas 22 (6/12 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Kamari Murphy 19 (7/9 dvit.), Silas Melsonas 9.