Triumfas Vilniuje: galingai spurtavusios lietuvės įveikė Ukrainą

Skambią pergalę atrankoje į Europos čempionatą iškovojo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2-1).

Rimanto Grigo auklėtinės namuose B grupėje 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10) įveikė Ukrainos krepšininkes (2-1), kurioms tai buvo pirmasis pralaimėjimas.

Lietuvės bent kuriam laikui įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje.

Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Rungtynes geriau pradėjo lietuvės, kurios, vedamos 7 taškus surinkusios Lauros Juškaitės, surengė spurtą ir antrojo kėlinio pradžioje po Justės Jocytės baudų įgijo 13 taškų pranašumą (23:10).

Visgi ukrainietės nepasidavė: atsakė galinga atkarpa 32:14 ir prieš pertrauką susikrovė 5 taškų persvarą (42:37).

Visgi po pertraukos Lietuvos rinktinė sugrįžo su visai kitu veidu: Grigo kariauna surengė įspūdingą spurtą 29:10 ir po trijų kėlinių susikrovė 14 taškų pranašumą (66:52).

Lemiamo ketvirčio metu lietuvės užtikrintai išlaikė dviženklį pranašumą ir triumfavo.

Į pergalę lietuves vedė Petronytės ir Juškaitės tandemas.

Petronytė surinko 27 taškus (9/16 dvit., 1/2 trit., 6/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balus.

Juškaitė pridėjo 20 taškų (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), 4 atkovotus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

Jocytės sąskaitoje buvo 15 taškų (2/3 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

Lietuva: Gintarė Petronytė 27 (12 atk. kam.), Laura Juškaitė 20, Justė Jocytė 15, Kamilė Nacickaitė 11.

Ukraina: Alina Iagupova 18, Olga Maznichenko 15 (5 atk. kam.), Kristina Fylevich 12.