„Žalgiriui“ nusileidęs A. Sireika: Šiauliuose bus kitokia kova

"Galiu pasakyti, kad Šiauliuose bus kitokia kova", - perspėjo "Šiaulių-7bet" vairininkas Antanas Sireika. Jo diriguojami "Šiaulių" krepšininkai pralaimėjimu Kauno „Žalgiriui“ pradėjo „Betsafe-LKL“ mažojo finalo seriją.

Kazio Maksvyčio diriguojamas Kauno kolektyvas pustuštėje savo arenoje jautėsi tarsi per draugišką mačą. Vis dėlto, psufinalyje iš kovos dėl aukso eliminuoti kauniečiai sugebėjo susikaupti ir savo aikštėje 92:75 nepaliko šansų šiauliečiams.

Be traumuoto Jonathano Elmore’o ant "Žalgirio" arenos parketo žengę šiauliečiai akistatą pradėjo pirmaudami (7:6). Tačiau jų ryžtą prigęsino žalgiriečių tritaškiai, leidę jau po pirmojo kėlinio susikrauti dviženklį pranašumą (28:18).

Tuos pačius ginklus šeimininkai efektyviai naudojo ir antrajame ketvirtyje. Artūro Milaknio tolimi metimai leido jiems didinti pranašumą ir po dviejų kėlinių pirmauti (57:39). Iš viso per du ketvirčius kauniečiai sumetė 10 tritaškių. Po pertraukos vaizdas pasikeitė nedaug, bet intriga grįžo, nes triuškinamą persvarą K.Maksvyčio auklėtiniai barstė. Po Isaiah Armwoodo dėjimo šiauliečiai prisivijo varžovus iki 66:77, bet „Žalgiris“ reagavo – atgaivino puolimą ir taip stabilizavo padėtį. Galiausiai rungtynes „Žalgiris“ užbaigė užtikrintai, fiksuodamas net 61 proc. tritaškių pataikymą (17 tritaškių iš 28).

„Žalgirio“ gretose rezultatyvausiai žaidė patyrę metikai: Janis Strelniekas, Tyleris Cavanaugh (7 atk. kam.) ir Artūras Milaknis, pelnę po 14 taškų. Įžaidėjas Lukas Lekavičius pridūrė 9 taškus ir 7 rezultatyvius perdavimus, Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne’as – po 8 taškus.

„Šiauliai-7bet“ gretose labiausiai pasižymėjo aukštaūgis Giedrius Staniulis 17 (9 atk. kam.). Issufas Sanonas pelnė 14 taškų, Eimantas Stankevičius 11, Martynas Varnas ir Isaiah Armwoodas – po 10.

"Gynyboje galėtume pasistengti labiau, bet puolimu buvau patenkintas, - sakė "Žalgirio" treneris Kazys Maksvytis. - Kažkiek atsirišo rankos, kai gerai vaikščiojo kamuolys ir pataikėme metimus, to trūko prieš tai. Su šiauliečiais nereikia leistis į taškų lenktynes".

"Nesitikėjome, mus apgavo, kai reikėjo, jie su „Lietkabeliu“ tritaškius metė pro šalį, o šiandien visi krito. „Žalgiris“ buvo stipresnis ir pelnytai laimėjo", - pripažino A. Sireika.

Antrosios serijos iki keturių pergalių rungtynės vyks šeštadienį Šiauliuose.

Šiame straipsnyje: LKLKauno ŽalgirisŠiauliai