Sunerimęs Klaipėdos meras susitiks su „Neptūno“ vadovais

Trenerių ir administracijos narių kaita Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio ekipoje verčia nerimauti ne tik uostamiesčio komandos gerbėjus. Dėl situacijos sunerimęs ir miesto meras Vytautas Grubliauskas artimiausiomis dienomis lauksiantis klubo vadovų.

„Klaipėdos savivaldybę, kuri yra viena didžiausių „Neptūno“ rėmėjų, būtų korektiška informuoti apie būsimus, o jau ne įvykusius strategų pokyčius. Nors nežinodamas vidinės virtuvės nesiryžčiau vertinti, tačiau žinoti tikrai būtų neprošal. Trenerių kaita, pripažįstant, kad paskubėta, nėra ramybės įkvepiantis faktorius, – teigė miesto vadovas. – Manau, kad jis nenuramina ir pačios komandos. Tik šią savaitę grįžau į darbą, todėl neturėjau progos pabendrauti su klubo atstovais. Jei ne šios savaitės pabaigoje, tai kitos savaitės pradžioje pasikviesiu juos pasikalbėti – paaiškinti, kodėl taip daroma, nes kol kas situaciją žinau iš žiniasklaidos priemonių. Normalu, kad padėtis negali nei per daug džiuginti, nei per daug įkvėpti. Vos spėję pasidžiaugti trenerio Juricos Žužos debiutu, kuris buvo paženklintas rezultatyvumo rekordu ir bilietu į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalines varžybas, netrukus laukė liūdni rezultatai. Ne tokio pasirodymo Klaipėdoje vykusiose lemiamose kovose tikėjosi visi „Neptūno“ gerbėjai.“

Įpratome: merui savo svetainėje ne kartą teko sveikinti Klaipėdos krepšininkus, iškovojusius šalies čempionato medalius. (Redakcijos archyvo nuotr.)

V.Grubliauskui neduoda ramybės ir klausimas, kurį įvardijo esminiu: „Kiek pasikeitė ar nepasikeitė tikslai Lietuvos krepšinio lygos čempionate? Ar pretenduojame į tas pačia pozicijas, ar kartelę leidžiame žemyn?“

Miesto galva atviravo, kad procesai, vykstantys „Neptūne“ per pastaruosius du mėnesius, „kvepia“ nesusikalbėjimu, skubotais sprendimais, o to tikrai neturėtų būti.

„Pokyčiai administracijoje persiduoda žaidėjams, o vėliau persikelia į aikštelę. Norėčiau, kad panikos įspūdis būtų klaidingas. Manau, jog disharmonijos pradžia susijusi su buvusio vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio išvykimu iš klubo. Jam esant „Neptūnas“ buvo savame kurse, savo erdvėje, savo gyvenimo ritme. K.Maksvyčiui atsisveikinus su Klaipėda, prasidėjo procesas, besitęsiantis iki šių dienų, – teigė meras. – Suprantu, kad beveik visus sprendimus lemia klubo finansinė situacija, kuri, manau, yra suvaldyta. Viliuosi, jog pavyks išlaikyti stabilumą, teisingas koordinates. O visa tai įvertinsime, kai baigsis Lietuvos krepšinio sezonas.“

Apmaudas: T.Rinkevičius įsitikinęs, kad klubo valdžia paskubėjo jį atleisti. (Evaldo Šemioto nuotr.)

V.Grubliauskas leido sau pajuokauti, kad įsivaizduoja prie komandos vairo stojančių trenerių būseną, kurią sunkina emocinis krūvis.

„Kai atėjo Tomas Rinkevičius, tai buvo neišvengiamos aplinkybės, nes tuo metu komanda turėjo ieškoti žmogaus, kuris vadovaus uostamiesčio krepšininkams. Kiti strategai, sėdę į vyriausiojo trenerio kėdę, – J.Žuža, Tomas Gaidamavičius, tikriausiai pažiūrėjo į priešistorę“, – samprotavo meras.

„Neptūnas“ šiame sezone pirmiausia atsisveikino su komunikacijos vadove Agne Rudyte. Vėliau krito sporto direktoriaus Donato Zavacko galva. Vietoje jo priimtas dublerių komandos direktorius Dainius Vaitelis.

Vasaris buvo nelaimingas T.Rinkevičiui ir J.Žužai. Pastarasis specialistas neatleistas iš klubo, tačiau sugrąžintas į asistento kėdę. Tiesa, pats kroatas po klubo vadovų sprendimo išskubėjo į gimtinę pas sausio mėnesį gimusius vaikus.

Šuolis: dublerius treniravusiam T.Gaidamavičiui reaktyviniu greičiu įteiktas pagrindinės „Neptūno“ ekipos vairas. (Evaldo Šemioto nuotr.)

„Neptūno“ klubo dalininkų atstovas Sigitas Ambrazevičius tikino, kad nė vienas klube dirbęs žmogus nebuvo atleistas be pagrindo. Visiems atleistiems darbuotojams buvo suteiktos progos pasitaisyti, tačiau jomis nepasinaudojo.

Buvusį trenerį T.Rinkevičių atleidimo žinia užklupo tarsi žaibas.

„Rezultatai buvo neblogi. Europos taurės turnyre iškovojome viena pergale mažiau nei vadovaujant K.Maksvyčiui. Nereikia norėti, anksčiau ir komanda buvo pajėgesnė. Lietuvos čempionate buvome tarp ketvirtos–penktos vietų. Iki sezono pabaigos būtume pakilę į ketvirtą poziciją. Esu įsitikinęs, kad ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyre man būtų tikrai pavykę laimėti vienerias rungtynes“, – teigė T.Rinkevičius.

Reikalai: „Neptūno“ dalininkų atstovas S.Ambrazevičius, ko gero, artimiausiomis dienomis susitiks su V.Grubliausku ir paaiškins pokyčių esmę. Redakcijos archyvo nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Puta

Puta portretas
Rado dėl ko "sunerimti" . Matyt tiek ir "raukia".

Klaipeda

Klaipeda portretas
Turi būti nedelsiant sustabdytas milijoninis miesto finansavimas! Nėra rezultatų - nėra pinigų.

To Tiesa

To Tiesa portretas
Meras V.G. vis renka sau taškus dėl neįgalumo valdyti miestą. Kas joje galvoje vyksta, jei m nesupranta, kad dabar reiktų rikiuoti darbus pagal svarbumą: pavojus miesto aplinkos kokybei, savivaldybės valdomos Kl. vandenų neskaidri-pavojinga veikla po ilgamečio liberalo Makūno vadovavimo, kokia padėtis su milijonus e kainavusio miesto ekonominės plėtros strategijos projekto įgyvendinimu...????? .. ... o paskui gal ir sportas.. Lyg tai aiškėja. kad miesto tarybos nariai tik stebi tokį mero neatsakingą ir melagingą -buvo prisižadėjęs gyventojams kitką- darbą....
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių