Su galingai žaidusiu J. Valančiūnu „Grizzlies“ šansų Bostone neturėjo

„Memphis Grizzlies“ (20-24) krepšininkai patyrė antrąją nesėkmę iš eilės. Jono Valančiūno vedamas klubas svečiuose 95:119 (27:25, 17:33, 19:41, 32:20) turėjo pripažinti „Boston Celtics“ (29-14) pranašumą.

Vieniems Rytų konferencijos lyderių svečiai iš Tenesio priešinosi tik pirmajame kėlinyje.

J.Valančiūno taiklaus tritaškio įkvėpti „Grizzlies“ spurtavo 13:2 ir buvo perėmė iniciatyvą, bet džiaugsmas truko neilgai.

Turėtą septynių taškų deficitą antrajame kėlinyje Bostonas nukirpo labai greitai, o 23:0 šeimininkų laimėta atkarpa „Grizzlies“ nepaliko jokių šansų.

Jaysono Tatumo traukiamas „Celtics“ įpusėjus mačui turėjo tvirtą 14 taškų pranašumą ir savo pajėgumu suabejoti neleido.

Memfio ekipai tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės po septynių pergalių spurto, po kurio „Grizzlies“ rimtai pradėjo kėsintis į atkrintamąsias.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias svečių ekipoje ir per 26 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, du blokus ir perėmė du kamuolius.

Įdomu tai, kad „Celtics“ ekipa Memfio komandai yra vienas neparankiausių priešininkų visoje lygoje, kuriai pralaimėta jau aštuntą sykį iš eilės. Pastarąjį kartą Bostono ekipą „grizliams“ pavyko sudoroti tik 2013-aisiais.

„Celtics“ stovykloje pergalę kiek apkartino J.Tatumo patirta kirkšnies trauma trečiajame kėlinyje. Po jos ant parketo krepšininkas negrįžo, bet ir to užteko, kad su 23 taškais būtų rezulatatyviausias rungtynių žaidėjas.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23, Danielis Theisas 14, Enesas Kanteris 13, Gordonas Haywardas ir Marcusas Smartas po 12, Bradley Wanamakeris 10.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 16, Jarenas Jacksonas ir Solomonas Hillas po 13, Kyle'as Andersonas ir Graysonas Allenas po 10.