Staigmena: „Barcelonos“ pergalių serija nutrūko Vilerbane

2020-2021 metų sezono Eurolygoje užfiksuota viena didžiausių staigmenų.

Nuo pirmųjų minučių pirmavusi Vilerbano ASVEL (2-7) 80:68 (25:19, 20:17, 20:17, 15:15) susitvarkė su „Barcelona“ (8-2), kuri Eurolygoje pralaimėjo po 7 pergalių paeiliui.

Tai buvo pirmoji ASVEL pergalė namuose prieš Katalonijos klubą nuo 1996-ųjų.

T.J. Parkerio auklėtiniai jau antrojo kėlinio pradžioje susikrovė dviženklę persvarą (33:23), o trečiojo ketvirčio viduryje jų pranašumas išaugo iki 16 taškų – 65:49.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams lemiamo ketvirčio pradžioje buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (55:65), tačiau arčiau savęs tituluotų varžovų šeimininkai neprisileido ir užtikrintai nužygiavo pergalės link.

Nors „Barcai“ pavyko pristabdyti ASVEL lyderį Moustaphą Fallą, kuris pelnė 6 taškus (1/1 dvit., 4/4 baud.) ir surinko 12 naudingumo balų, didžiausia katalonų problema tapo varžovų tolimi metimai, kurių jie pataikė net 13 iš 21 (61,9 proc.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Davidas Lighty per 27 minutes įmetė 17 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Š. Jasikevičiaus kariaunos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo dar vienas solidus Nikola Mirotičiaus pasirodymas. Aukštaūgis per 25 minutes įmetė 14 taškų (4/5 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Artėjančią savaitę „Barcelona“ viešės Kaune, kur susitiks su vietos „Žalgiriu“ (5-6).

ASVEL: Davidas Lighty 17 (23 naud. bal.), Norrisas Cole'as 14, Allerikas Freemanas 12, Charlesas Kahudi 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14 (9 atk. kam., 24 naud. bal.), Nickas Calathes 12, Cory Higginsas 9.